| anonim_4396 a întrebat:

Cum devii manelist/cântăreț de manele? Să cânți si să îți iei după aceea X6, Seria 7 si altele laughing)))

Răspuns Câştigător
| Nitroblast a răspuns:

Hai sa iti dau un ghid extins.
Ca sa devii manelist, trebuie in primul rand sa ai V.A.L.O.A.R.E. Asta vine de la Vreau Atatia Lei Ori Aspir Referinte Elaborate.
Mai pe scurt, fara bani, fara haine Armani si Gucci, fara pantofi ascutiti cu lac/bascheti Air Jordan aurii, fara masina care sa fie neaparat X6 alb cu semnalizatoare nefunctionale si fara casa cu minim 3 etaje si arhitectura opulenta ce include mult crom si poleiala cu aur, nu ai cum sa fi manelist.
Apoi, iti mai trebuie DUSMANI. Fara dusmani, nu ai despre cine sa canti. Tu canti despre cat de multa V.A.L.O.A.R.E. ai si despre cat de putina V.A.L.O.A.R.E. au dusmanii. Asadar, fa-ti dusmani (astia pot sa fie si fosti prieteni carora sa le razi in fata ca nu au V.A.L.O.A.R.E. si tu ai) si astfel ai pe cine pomeni in melodiile tale.
Dar nu poti fi manelist fara gagici. Nu gagica, gagici. Mai ceva ca un arab in harem, ca doar tu esti manelist. Asadar, sa fie multe, sa fie frumoase (adica sa aiba muuulte operatii estetice, cat mai costisitoare), si sa te slujeasca fiindca tu esti stapanul femeilor.

Doar cu aceste 3 ingrediente poti sa fi cu adevarat un manelist. Iti urez succes si sper ca te-am ajutatwinking.

| ClaudiuNick a răspuns (pentru Nitroblast):

Mulțumesc. Am întrebat de curiozitate. Nu mă asteptam la aceste lucruriwinking

| tehno125482 a răspuns (pentru Nitroblast):

Cel mai bun ghid!
apropo team copiat ca barosanul si tiam luat valoarea!

6 răspunsuri:
| tehno125482 a răspuns:

Hai sa iti dau un ghid extins.
Ca sa devii manelist, trebuie in primul rand sa ai V.A.L.O.A.R.E. Asta vine de la Vreau Atatia Lei Ori Aspir Referinte Elaborate.
Mai pe scurt, fara bani, fara haine Armani si Gucci, fara pantofi ascutiti cu lac/bascheti Air Jordan aurii, fara masina care sa fie neaparat X6 alb cu semnalizatoare nefunctionale si fara casa cu minim 3 etaje si arhitectura opulenta ce include mult crom si poleiala cu aur, nu ai cum sa fi manelist.
Apoi, iti mai trebuie DUSMANI. Fara dusmani, nu ai despre cine sa canti. Tu canti despre cat de multa V.A.L.O.A.R.E. ai si despre cat de putina V.A.L.O.A.R.E. au dusmanii. Asadar, fa-ti dusmani (astia pot sa fie si fosti prieteni carora sa le razi in fata ca nu au V.A.L.O.A.R.E. si tu ai) si astfel ai pe cine pomeni in melodiile tale.
Dar nu poti fi manelist fara gagici. Nu gagica, gagici. Mai ceva ca un arab in harem, ca doar tu esti manelist. Asadar, sa fie multe, sa fie frumoase (adica sa aiba muuulte operatii estetice, cat mai costisitoare), si sa te slujeasca fiindca tu esti stapanul femeilor.

Doar cu aceste 3 ingrediente poti sa fi cu adevarat un manelist. Iti urez succes si sper ca te-am ajutatwinking.

| ĂlaRău a răspuns:

Cele doua ingrediente de baza sunt valoarea si dusmanii. Plecand de la astea vor aparea si restul.

| ClaudiuNick a răspuns (pentru ĂlaRău):

Poți dezvolta subiectul?

| ĂlaRău a răspuns (pentru ClaudiuNick):

N-are rost