| AlleAlle1 a întrebat:

Cum imi dau seama daca am ureche muzicala sau voce fara sa merg la cineva sa-mi zica (vreau sa imi dau eu singura seama)

2 răspunsuri:
| deenimariee a răspuns:

Buna Alle!
Foarte buna intrebare si matura! vreau sa iti spun ca vocea se maturizeaza si se schimba!
in cazul asta va trebui ceva exercitii de canto dar stai fara griji!
Ca sa iti dai singura seama daca muzica te iubeste va trebui doar sa asculti o melodie si apoi o opresti, vei lua un creion si vezi daca iti iese ritmul la fel!
A doua metoda este sa aduci un prieten la tine si sa iti descarci pe telefonul tau propiu o aplicatie pian, trebui doar sa ii spui prietenului tau sa aleaga 2 note in cazul meu do si sol dar fara sa stii tu ca este do si sol poate fi si re si la ma rog...acum tu nu trebui sa stii ce note a ales prietenul tau si el va canta 2 note si daca tu cu propia ureche vei sti acea nota cu siguranta vei fii o cantareata pe cinste!

good luck!

| csmin a răspuns:

Deci tu ai putea sa te inregistrezi cantand o melodie s apoi asculti mel ta si mel originala si iti dai seama