| davidstefan a întrebat:

Cum pot compune o melodie pe chitara electrica?

Răspuns Câştigător
| OsbourneRock a răspuns:

Prostiilaughing daca vrei sa compui o adevarata melodie trebuie sa cunosti mai intai notele, apoi sa stii gamele sa stii sa le imbini...sunt multe chestii

5 răspunsuri:
| AdElA96 a răspuns:

Cu ajutorul acordurilor le poti combina tu incat sa sune cat mai bine.

| alexcr a răspuns:

Trebuie intai sa cunosti cateva acorduri pentru ca apoi sa rezulte o melodie frumoasa bazata pe progresii de acorduri. Iti recomand sa citesti aici http://lectiidechitara.blogspot.com/, sunt cateva postari in legatura cu progresia acordurilor(cercul cvintelor). Mult succes!

| Danny_2132 a răspuns:

Salut! ca sa compui o melodie pe chitara electrica trebuie sa gasesti niste acorduri sa sune bine intre ele si o bataie cum tiar place tie. Poti sai gasesti si ritm de tobe sa compui un solo pe ea.

| davidstefan explică:

Eu fac cu profesor chitara dra el mi-a zis ca poate doar sa ma ajute nu sa compun pentru ca numai eu stiu ce vreau eu vreau sa compun o melodie ca si flyleaf-chasm sau silverchair-undecided

| Rares96 a răspuns:

Pai daca stii toate notele muzicale ai putea dar frate iti dau un sfat prietenesc: Daca vrei sa compui ceva du-te la o scoala de chitara si invata frate si apoi vino si intreaba ca daca nu stii nici o nota ai putea sa fii varza la cantat si cand te vei duk la un spectacol te vei face de rusine pentru ca ce o sa zica lumea asta e nu stie sa cante... si stii ca lumea e dracu asa ca invata pe chitara armonie rece!