| Violeta1432 a întrebat:

Cum pot sa devin cântăreț cunoscut?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Promovandu-te pe social media, YouTube.

| Ganderoaica a răspuns:

Pentru canto (muzică ușoară): Prin diferite audiții, trimiterea înregistrărilor la niște case de discuri sau radiouri locale care difuzează piese trimise pe adresa de e-mail a redactorului, crearea unei pagini online în care pui înregistrări (Soundcloud, YouTube sau amândouă) plus pagină de promovare artistică, lucruri care îți dau oportunitatea de a fi cunoscut de moguli ai caselor de discuri sau viitori colaboratori -lucru care acum e popular datorită pandemiei-, sau să fi membr într-un cor care participă la concursuri.
Pentru canto clasic: Studii de licență la Facultatea de Interpretare muzicală, audiții, masterclass-uri, membr a corului dintr-o biserică ori filarmonică sau operă, oferirea benevolă a serviciilor pentru persoanele aflate în spitale sau azile de bătrâni, crearea unui nou trend (alte pasiuni de ale tale+ operă sau lied sau oratoriu), studii de master.
Mult succes!

| powerpuff25 a răspuns:

Trebuie sa fii catchy. Sa faci ce prinde la lume, ce le place sa asculte. Asta dacă vrei sa fii cunoscuta in Romania, dacă nu, axează te pe calitate nu cantitatea de oameni care te asculta.