| Prietenoasa a întrebat:

Cum pot sa imi fac vocea sa sune mai frumos? Si cum sa o fac mai puternica? Am facut metoda oul. Cam cate oua se iau pe saptamana luna sau din zile in zile cam cate e bine ca sa ma ajute? Si ce metode mai sunt?

Sper ca mi-ati raspuns la toate intrebarile puse. Dau vot la fiecare raspuns si o funda cu un vot la raspunsul care va fi cel mai folositor. Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| BømbøniikáDøLLcee a răspuns:

Pai.In primul rand, si mie imi place sa cant, dar nu am voce laughing.Am gasit o metoda destul de interesanta de pe YouTube, aceea fiind: sa faci vocalize de incalzire, vocalize mute etc..Eu am facut aceste vocalize in fiecare dimineata dupa 2 ore dupa ce am mancat. (atunci e cel mai bine sa le faci).Le repet mereu, timp de 2 luni.Deja mi se vad unele rezultate: vocea mea suna putin mai bine si am inceput sa ating niste sunete putin mai sus. Unul dintre exercitiu se numeste: vocalize de incalzire.Cauta asa pe google si da-i pe videoclipul unde iti apare o doamna blonda.Aceste videoclipuri sunt LECTII DE CANTO.
In al doilea rand, daca bei un ou in fiecare dimineata, nu o sa iti fie de prea mare ajutor, totusi iti face cu 5% vocea sa sune mai bine si mai subtire (nu e mare lucru si nu se prea poate auzi diferenta).
La final, iti sugerez sa incerci metoda mea.In cateva luni de zile, sigur o sa aiba rezultate bune. BAFTA! FUNDITA? big grin

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Cupcakestar a răspuns:

De fapt "Metoda cu oul" nu se foloseste ca sa ai o voce frumoasa,ci asa isi intretin cantaretii vocea!
Pentru o voce mai frumoasa ar trebui sa canti zilnic si foarte mult!
Daca tu ai crezut ca daca o sa mananci un ou crud pe saptamana o sa ai o voce minunata, te-ai inselat!
Trebuie sa te inscrii la un club de canto sau ceva pentru a canta mai des
si asa poate sa iti spuna si profesoara de canto daca in cazul in care exersezi mult o sa ai o voce frumoasa!
Dar oricum ideea e ca trebuie sa canti mult, zilnic si trebuie sa canti si note inalte, dar nu de prima data!
Oricum tu esti singura care esti in putere sa iti faci o voce frumoasa, nu oul crud!happy
Sper ca ti-am fost de ajutor! ^^

| emipenet a răspuns:

Fa vocalize sau canta in fiecare zi

| intrebati a răspuns:

Bea sucul unei lamii pe zi pentru voce mai puternica efectul apare in 2 -3 zile, si e mai mare dac servesti si cafea.

| Graziani_Marya_1986 a răspuns:

Buna tot se scrie despre ou crud pentru a avea o voce frumoasa este adevarat? eu am vocea subtire.cine imi poate da un consiglio? multumesc

| IJustDeath a răspuns (pentru Graziani_Marya_1986):

Nu,oul crud nu te ajuta sa ai vocea mai frumoasa, cu el doar o întreți