| MacTavish16 a întrebat:

Cum pot sa-mi imbunatatesc vocea? happy

Răspuns Câştigător
| Lexus28 a răspuns:

Prin lectii de canto cu un profesor. Daca chiar crezi ca ai talent spre a canta si doresti sa evoluezi in sensul asta, intereseaza-te daca in orasul tau se organizeaza astfel de cursuri si inscrie-te. Te si relaxezi si poate chiar vei imbunatati ceva la tine. Daca nu iti doresti sa te duci la niste cursuri de acest gen, te poti 'educa' acasa; cauti pe internet exercitii de canto si incepi de la zero prin vocalize (chiar daca iti suna ciudat si ti se par fara rost). Spor la treaba! O zi frumoasa!

1 răspuns:
| PedoFrog a răspuns:

Depinde de genul de muzica pe care vrei sa il abordezi. Dar in general, LECTII DE CANTO!