| ale3xa a întrebat:

Cum pot suprapune doua melodii? am un pozitiv si vreau sa ii pun un negativ. Un program ceva tutoriale va rog dau funda?

1 răspuns:
| AsianKiduu a răspuns:

Audacity... nu e porfi, dar eu il folosesc si e ok. Pui ambele melodii in program, si o sa ai doua canale apoi le potrivesti cu o "unealta" Time Shift Tool, e undeva sus, arata cam asa:. Si reglezi sonoru si toate cele ca sa sune bine, si dupa aia dai la File/Fisier, sus in dreapta si dai Export. Numai sa ai grija sa dai sa fie fisier wav, ca mp3 nu te lasa, si dupia poti sa il convertezi cu alt program, DVDVideoSoft Free Studio -> mp3 and audio -> free audio converter, si selectezi sa fie mp3, si high quality true stereo mp3, sau ceva de genu, si dupa aia dai convert si gata. xD. Sper ca te-am ajutat. Ti-am zis, nu lucrez profesionist, dar la mine iese bine, pentru ce fac eu happy