| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numara nota intreaga, doimea, patrimea, saisprezecimea, optzecizecimea?

5 răspunsuri:
| kamikaze a răspuns:

Sunt sigur ca nu e nici una din cele enumerate de tine dar cred ca e nota intrega.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Jhjgfhg hgh

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Habar nu am, asta incerc sa caut si eu, putin ajutor cineva?

| raluca5555 a răspuns:

Doimea are doi timpi, patrimea are 1 timp, otimea are o jumatate de timp, saisprezecimea are un sfert de timp, iar la nota intreaga nu sunt sigura parca 4 timpi.

| raluca5555 a răspuns:

Doimea duraza doi timpi
patrimea duraza 1 timp
opimea dureaza 1\2)
saiprezecimea dureaza un sfert de timp(1\4)
treizecidoimea tine o optime de timp(1\8), iar
trioletul o treime de timp(1\3)! sper ca raspunsul meu ti-a fost de ajutor!