| death a întrebat:

Cum se numeşte melodia de pe fundalul reclamei la Heineken, sponsor oficial UEFA Champions League? Mă refer la acea reclamă care se difuzează, de obicei, înainte, în pauza şi după meciurile din UCL, în care apare o melodie instrumentală... foarte tare, frate tongue

11 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

Cred ca e chiar partea instrumentala a imnului Ligii Campionilor.

http://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Champions_League_Anthem

| death explică:

Nope, nu asta e melodia. Bine era, că nu era aşa greu de aflat. Este ceva ce mă duce cu gândul la Wagner. E coloana sonoră a reclamei care te informează că poţi câştiga marea cu sarea dacă basculezi bere la greuhappy

| paxy a răspuns:

Da si tu mai multe detalii pls

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seamana cu un pasaj din Star Wars

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=vl5McGN2L-E&feature=related
melodia se numeste Lux Aeterna -requiem for a dream
http://www.youtube.com/comment_servlet? all_comments&v=-FFGFdNsQMg&fromurl=/watch%3Fv%3D-FFGFdNsQMg%26feature%3Dfvw
probabil exista mai multe versiuni! am cautat ceva pina am dat de ea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Melodia se numeste lux aeterna - compusa de Clint Mansell pentru filmul requiem for a dream...
un exemplu cam ce se poate face;)
http://www.youtube.com/watch?v=f1iGqEnArDI&feature=related

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este melodia din requiem for a dream. seamana, dar notele sunt cu totul altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e lux aeterna. el zice de aia cand stau tipii aia in fata la tv cred. si eu o caut. cand o gasesc revin cu un coment