| Anesiss a întrebat:

Daca esti rocker si iti place si Selena Gomez chiar daca nu canta rock asta inseamna ca nu esti cu adevarat rocker? sau daca te uiti la desene animate?

Răspuns Câştigător
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Inseamna ca pur si simplu iti place tipa...e o simpla fata...sunt stereotipuri.nu te lua dupa nimeni.asculti si faci ce vrei.e viata ta.asta e :*
la desene animate se uita multi rockeri deci nu e nimic

15 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

1.Da,inseamna ca esti o lepra de om daca combini rock-ul cu Selena.Dar nu cred ca poti sa te lauzi ca asculti rock calumea.Ia zi,ce asculti, Tokio Hotel si Avril Lavigne? Esti doar poserita, daca spui ca aesti rockerita si iti place curva aia mititica.
2.Nu,poti sa te uiti la desene animate si sa asculti Cannibal Corpse si Gorgoroth din partea mea si sa fii rocker in continuare, uitandu-te la desene.Eu ascult Mayhem si ma uit la Tom si Jerry, si nu vad in asta un impediment in a ma considera rocker.

| TeoPT a răspuns:

Dacă îți place Selena Gomez în mod sigur nu ești rocker. Să fii rocker nu înseamnă neapărat să asculți numai rock, dar să combini rock-ul cu alte genuri de muzică de calitate, și aici nu intră tembela gomez.

Cât despre desene animate, n-au legătură astea cu muzica și dacă ești rocker sau nu.

Baftă

| LastChance a răspuns:

Nu ai cum să fi rocker şi să-ţi placă Selena Gomez.

| FucktheSystem a răspuns:

1.Daca prin rock intelegi Tokio Hotel, da esti rockerita adevarata. Daca nu si asculti in acelasi timp Selena Gomez...ai o problema.
2. EvileBite, daca nu-s cu un rocker inseamna ca nu-s rockerita?

| Yukidaruma a răspuns:

Hmm cele 2 genuri nu prea se asorteaza, dar sa ne gadim putin ai zis ca iti place rockul de ce? pentru ca si prietenilor tai le place si na sa fi si tu ca ei, sau e invers, prietenilor le place selena si sa fi si tu mai ca ei, acum eu nu stiu dar na gandeste-te bine, asculta ceea ce iti place, si daca iti plac amandoua nu pot sa zic ca nu esti neaparat ricker depinde in ce masura iti plac ambelewinking. sper sa te ajutewinking

| lunarwolf a răspuns:

Atsa-i o prostie. Ești cum vrei.
Dacă te consideri rocker problema ta. Eu una sunt rockeriță adevărată. Mă piș pe Selena și pe Miley și pe toți.
Tu asculți muzică rock? Te îmbraci în haine rock? Ești cu un rocker? Ai amici rockeri? Simți muzica rock? Ai atitudine de rocker?
Eu, dacă mă iau după Imaginea de profil, îți pot sincer spune că mi se pare că ești o/un wannabe.
Uite ce e...nu te „face" rocker doar ca să atragi atenția,ca să ieși în evidență sau doar pentru că ți se pare „cool",ci pentru că asta ești. Adică trebuie să simți muzica rock,nu să o asculți așa,din an în Paști.
De exemplu,dacă ai Playlist-ul plin de muzică de-a lui Miley și două-trei melodii de la Metallica și Nirvana,nu înseamnă că ești rocker. Trebuie să fie cel mult invers...

Desenele sunt pentru toate vârstele,no matter what. Și eu mă mai uit la Dexter's Laboratory,Powerpuff Girls, Tom&Jerry și alte chestii vechi de pe Fox Kids. Sunt fun desenele, mă duc în vremea copilăriei.

Întrebarea ta e cam...nu știu,incompletă. Dacă îți place de Selena,înseamnă că-ți place și lumea din care face parte,ceea ce-i include amicii fițoși,iubitul care rage în urechile noastre și toate chestiile de genul. Pot spune că mie-mi plac unele outfit-uri de-ale lui Miley,pentru că au tente rock. Sunt pe gustul meu. Dar muzica lor lasă de dorit; a tuturor „starletelor Disney". happy

Sorry. Așa-s eu - sinceră și-mi spun părerea chiar dacă te doare pe tine-n fund ce cred eu. big grin

Concluzia a tot ceea ce am înșirat eu acolo este că nu mi se pare că ești o adevărată rockeriță. happy Trebuie să ai asta în sânge,iar dacă ai mai și pus întrebarea înseamnă că până și tu te îndoiești de ceea ce vrei să fii.
Știi,ar trebui să încerci să nu te mai iei după toți cei din jurul tău, să fii ceea ce vrei și să faci ce-ți place. happy Anyway, a fost doar un sfat.

Byee. ^^

| Biby a răspuns:

Buna.
Depinde...Si mie imi place Selena Gomez(la cum arata) dar are niste melodii oribile si vocea falsificata in toate melodiile.Sa o asculti cantand live sa vezi cum falseaza si ce voce are.
Daca iti place si rock si selena gomez(la cum canta,ma refer,nu la cum arata) nu esti un rocker adevarat.
Ma uit la Scooby Doo,Tom & Jerry, nu influenteaza cu nimic, sunt doar niste desene animate.

| stillhartu a răspuns:

Ciudata combinatie...din multe motive. Rocker nu esti pentru ca iti place Selena Gomez ci esti pentru ca inca nu ai atitudinea si maturitatea necesara. Daca asculti o piesa "rock" sau mai multe, sub nicio forma nu te face rocker. Intr-o zi vei intelege cum sta treaba. Pana atunci, asculta absolut ce vrei dar nu te baga intr-o anume categorie: "rockeri", "houseri" etc. Inca nu e cazul

| antantonio88 a răspuns:

Nu. Aminteste-ti de zicala: Nu te schimba doar ca sa le faci pe plac altora!

| Șâret a răspuns:

To be a rocker comes from your soul.
Nu există un ghid.Acum vrei să te dai rocker dar nu poți să renunți la curva aia, nu?
Eh, imposibil, bro.Imposibil.

| AdaAndreeaAda a răspuns:

Daca te uiti la desene animate si o apreciezi pe selena gomez nu inseamna ca nu esti rocker...esti rocker daca iti place muzica rock! si eu sint in aceeasi situatie xD

| CannbalCorpse a răspuns:

Eşti"rockeriţă" don'şoară?!
Frate rocku' nu e pentru oricine!
Asculţi o melodie şi gata
Rocku e numa pentru. anumite persoane
Tu nu te poţi numi rockeriţă! din moment ce asculţi toate "cântăreţele ăstea" Selena Gomez?! Asculţi Justin Bieber?!
Baftă!

| marlanuu a răspuns:

Sau daca esti idiot...

| YoyoSixx a răspuns:

Pff nu stiu ce sa zicc...selena gomez...rock? hmm nu stiu suna ciudat!

| DaviX a răspuns:

Se mai intimpla citeodata sa it placa altceva in afara de muzica rock