| TheExpert01 a întrebat:

Dati-mi niste informatii despre trupa koreana Super Junior adica despre membrii poze cu ei ca sa-i recunosc nume preferinte etc...ani etc... funda! fara ti-e sila sa cauti am probleme.

Răspuns Câştigător
| DarcieClaire a răspuns:

Salut! Uite cateva informatii despre ei.
Super Junior ( 슈퍼주니어) este o trupa foarte populara de baieti din Coreea de Sud, formata de S.M. ENTERTAINMENT in 2005.Grupul a debutat cu 12 membri: Leeteuk (Leader), Heechul, Han Geng, Yesung, Kangin, Shindong, Sungmin, Eunhyuk, Donghae, Siwon, Ryeowook, Kibum, apoi au adaugat un al 13-lea membru, Kyuhuyun, si sunt printre cele mai numeroasa trupe din lume.In 2010, doar 10 membri sunt activi, deoarece Hangeng si-a intrerupt contractul cu S.M. Entertainment, Kibum si-a inceput o cariera de actor, iar Kangin este plecat temporar in armata(mai are un an si cateva luni de stat.din cate stiu). Cu toate acestea, ceilalti membri au insistat ca cei trei sa fie considerati inca o parte a trupei, declarand ca au fost intristati de plecarea lui Hangeng (chinez de origine).
HISTORY
In 2001, compania a tinut auditii in China si l-au descoperit pe Hangeng, care a fost ales dintre alti 3000.In acelasi an a fost descoperit si Yesung, Sungmin si Donghae au fost alesi dupa ce au castigat primul loc in asa numitul "Best Outward Appearance", concurs sponsorizat de S.M.Entertainment.Siwon a fost recrutat in 2003, iar Ryeowook in 2004. In 2005, Shindong a fost ales, apoi si Kyuhyun.
Pentru un timp, se zvonea ca grupul s-ar fi numit O.V.E.R(Obey the Voice for Each Rhythm), dar S.M. Entertainment le spunea "Junior", ca o referire la varstele pe care le aveau cand au fost recrutati. Dupa un timp, s-a stabilit numele de SUPER JUNIOR 05.
Super Junior 05 a debutat in 2005 cu primul lor single:"TWINS (Knock Out)."Alte cantece cum ar fi "you are the one" au fost facute publice in nov 2005.In anul 2006 grupul a devenit cunoscut doar ca SUPER JUNIOR
In urmatorii ani, abumele au avut un succes rasunator, atat in Coreea, cat si in alte tari.
"Super Junior" sunt cunoscuti pentru stilul lor de a dansa, si sunt aclamati pentru dansurile lor sincronizate perfect.

MEMBRI:
Leeteuk ( 이특 ) este leaderul grupului si cel mai in varsta, fiind primul recrutat de S.M. Entertainment

Heechul(헤엧후) este rapper si vocalist, fiind totodata si cel mai "apreciat" de fane(asa mi-a ajuns mie pe la urechi)

Hangeng ( 한겡 )rapper si vocalist, in prezent nu mai are contract cu S.M. Entertainment

Yesung,(예숭) principalul vocalist al grupului

Kangin,(칸긴) vocalist. Fata ideala este una bogata si draguta, lolrolling on the floor

Shindong (신동 ) rapper

Sungmin(숭민) vocalist, si dupa parerea mea unul dintre cei mai draguti din grup(desi unele s-ar putea lasa pacalite de lookul lui de ingeras cuminte..de fapt e foarte durlaughingdur in sensul de...hot..nu stiu cum sa va spun..in fine..sa trecem mai departetongue

Eunhyuk (은흌) este principalul rapper al grupului

Donghae(동해 ) vocalist, rapper, dansator(si biasul meu)

Siwon,(시원) vocalist

Ryeowook,(려웈) vocalist

Kibum(키붐) rapper, momentan nu a mai participat la album, dar am auzit ca se va intoarce. sper

Kyuhyun,(큐휸) vocalist

ALBUME:
Studio Albums
2005: SuperJunior05 (TWINS)
2007: Don't Don
2009: Sorry, Sorry
2010: Bonamana
2011: TBA
[edit]Korean Single Albums
2005: Show Me Your Love
2006: U
2010: Victory Korea
[edit]Japanese Single Albums
2011: 美人 (BONAMANA) Funda?

| TheExpert01 explică (pentru DarcieClaire):

Da ai funda dar ce e aia biasul meu? rolling on the floor)) happy

1 răspuns: