| anonim_4396 a întrebat:

De ce e Gangnam Style atat de vizualizata si mediatizata? Pana la urma e doar o melodie care nu exprima nimic si cu un dans ridicol.Ce e asa de frumos la ea?

20 răspunsuri:
| cinderellaindreams a răspuns:

Pai,Gangnam Style nu mai e la moda.Acum apare incetul cu incetul alt viraj, numit Harlem Shake.Tot facebook-ul e plin de el. Posibil sa infecteze majoritatea adolescentilor pana la vara!

| ピンク a răspuns:

Nu exprima nimic pentru ca nu intelegi tu;) Melodia nu trebuie sa fie frumoasa deoarece este un PAMFLET. PSY in aceasta melodie face misto de cartierul Gangnam, un cartier locuit in mare parte de vedete si oameni bogati din Seoul (ca un fel de Beverly Hills). Iar dansul, da, e ridicol, insa asa si ar trebui sa fie pentru a fi in ton cu melodia. PSY, desi nu multi stiu asta, e un cantaret (rapper) cu experienta, intrat in lumea media de mai bine de 10 ani. El chiar a studiat muzica.
In fine, ca sa intelegi cat de cat ce spune in melodie, iti las video-ul cu traducerea mai jos (Apropo, 'oppa' inseamna frate, fratele sau fratioare. Adesea tinerele fete, si nu numai, din Coreea isi numesc iubitii sau baietii de care sunt interesati 'oppa' pentru a parea mai dragute)
http://www.youtube.com/watch?v=cPOQ7UhOagE

| MaskOfSanity a răspuns (pentru ピンク):

Cu toate astea, melodia e groaznică.

| ピンク a răspuns (pentru MaskOfSanity):

Da, recunosc ca nu e cea mai inspirata melodie pe care am auzit-o laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici eu nu inteleg sunt asa de multe cantarete care merita mai multe vizualizari.
daca ai vrea sa asculti muzica adevarata cauta jennette mccurdy - not that far away si tata young - my bloody valentine si mai am multe da ' nu imi trece prin minte.

| BrokenArrow a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum ar fi sperietoarea aia de ciori de la avatarul tău? :/

| FadetoBlack a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-mi spune că gunoiul de la avatarul tău face mai mult.

| anonim_4396 explică (pentru FadetoBlack):

Uite :
Daca mie imi place un gen de muzica si tie nu, nu trebuie sa fte iei de mine desteapt - o!
in plus, ai creierul mai mic decat un punct molecular!
Tist dar adevarat Sweetie!
si da, face mai mult decat PSY!

| FadetoBlack a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai bine te-ai uita la tine înainte să carcaterizezi pe altcineva. Şi, vezi, de ce a fugit limba română de tine? Nu te-a plăcut? Roag-o să te ajute, ai nevoie!
Eu cred că tu eşti cea care are mai puţine cunoştinţe în legătură cu mai multe chestii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un rahat asiatic ce a pătruns în forţă pe fiecare continent înnebunind omenirea. E o prostie totul, de la melodie, la videoclip până la " solist ". Trăim vremuri tulburi, după cum am mai spus, oamenii sunt foarte bizari în ziua de astăzi, apreciază orice rahat.

| BrokenArrow a răspuns:

Nu-i nimic frumos la porcăria aia. :/

| LollypopMe a răspuns:

Mie imi place putin, dar nu inteleg ce e cu obsesia cu melodia

Răspuns utilizator avertizat
| blondyna9o a răspuns:

Nici mie nu imi place. Mai ales ca toata lumea a inceput sa danseze pe melodia asta, la fel cum era cu Michel Thelo ala cu Ai se eu te pego laughing Porcarii, gusturi aiurea straight face

| Mαяуßăăღ a răspuns:

Pt inceput sunt chinezi. sau japonezi. sau ce mamarea or fii. laughing Si chiar daca nu reprezinta nimic. e funny puppy dog eyes

| 210552 a răspuns:

Nimic frumos,,, prosta o auzit de la cineva ca e klasnaia si spun si ei tot asa...)))

| VampiritzaAscunsa a răspuns:

Daca ai fi tradus refrenul ti-ai fi dat seama ca zice,, Opa just my style''. Acela care o canta are o foarte mare stima de sine. Nu se lasa judecat fiind ca face totul in stilul lui.

| ピンク a răspuns (pentru VampiritzaAscunsa):

'Oppa Just My Syle' zice fata (in versiunea in care canta cu Hyuna, fata aia cu voce pitigaiata)

| UbitzikTah a răspuns:

Oamenilor a inceput sa le placa mai mult prostia in ziua de azi laughing)