| Crisis a întrebat:

De ce metalul este superior manelelor, muzicii house si rapului?
http://www.youtube.com/watch?v=-K2zBzTEtgo
Astept pareri si alte chestii!

Răspuns Câştigător
| nevermind_3854 a răspuns:

Orice gen de muzica este superior manelelor.

12 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Extra inteligent clipul, toti ascultatorii de house si manele nu-l merita dar fie.
Apropo esti din Pitesti?big grin

| FucktheSystem a răspuns:

@CrisisAscultaDimmuInCasti suntem „vecini" big grin

| Bogdanux a răspuns:

Era ok daca comparai metalul doar cu celelalte genuri, nu cu manele.De ce compari aurul cu rahatu'? Nu vad logica.

@nevermind

Ai dreptate, prefer sa trag apa la toaleta decat sa ascult manele, care nici macar "epic fails" nu se pot numi.

| Crisis explică:

@Necrophagist, stiu ca stiai toate lucrurile astea. Clipul e facut mai mult pentru cei care asculta alte genuri. thinking De-aia am scris toate alea. Si am facut clipul fiindca am vrut sa cuprind tot, sa nu mai existe intrebari.

| Crisis explică:

@FucktheSystem, da, sunt din Pitesti. big grin

| Necrophagist a răspuns:

Am pierdut 10 minute pentru chestii pe care le ştiam deja? Oh Come'on!
Eu zic că e inadmisibil să nu greşim când facem comparaţii între genuri, e ca şi cum l-ai compara pe Platon cu Nietzsche deşi se mai găsesc câţiva deştepţi să o facă, sunt genuri diferite

| Necrophagist a răspuns:

Ah,scuzele mele.Atunci bun clip, cei care ascultă alte genuri nu-l merită

| Necrophagist a răspuns:

Angus: Bunicului meu veteran de război şi fan Belphegor îi place să se revolte, of dacă n-ar fi diabetul ăsta.

| Miky a răspuns:

Ai dreptate @nevermind manelele sunt cele mai penibile incercari de muzica pe care le-am auzit laughing

| Hombre a răspuns:

Fiecare are locul lui in muzica, precum fiecare sac isi gaseste peticul lui.

| jhdvavsfhkegvfrkhegbvr a răspuns:

Faptul ca metalul este superior manelelor, nici nu intra in discutie [citez:nevermind_3854 Orice gen de muzica este superior manelelor. ]
Faptul ca metalul e superior muzicii house si rapului, e de asemenea evident. Metal=muzica de calitate; House=prea comercial; Rap=limbaj prea violent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice gen de muzica este superior manelelor.Manelele nici nu "este" muzica este o lalaiala. Muzica house (inna etc.) este praf si pulbere. Uita-te la videoclipuri, la mesaj, la orice vrei tu.Raperii nici macar nu au voce.Canta muzica de strada.Nu imi place. Oricine poate sa faca rap. Metalul este o muzica de revolta (in sensul bun al cuvantului uneori). De asta asa de multi adolescenti se regasesc in muzica asta.
http://www.youtube.com/watch?v=h_L4Rixya64