| PurityBecameBlasfemy a întrebat:

De ce nu se asculta black metal in Romania? De ce trupele nu sunt promovate cum se cuvine?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Se asculta, se asculta, lepra selenista.Insa avem in tara specimene asemanatoare tie si de aceea nu are o deschidere mai larga.N-ai sa vezi pe posturile romanesti de radio black metal,in vecii vecilor, chiar daca mai baga ei un Queen, un Colplay.La TV se promoveaza curvele penale si cocalarii,care nu au tangente nu numai cu black-ul,ci cu muzica buna in general,si aici nu ma refer doar la rock,ci si la artisti de genul Bob Marley,Oasis,Enya, Tupac. Oricum, ma mir ca tu stii ce e acela black metal-surprinzator intr-adevar.Pace!

8 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Se asculta, nu-ti fa griji pentru black metal. Daca tu nu asculti nici nu ai cum sa stii care sunt trupele care canta asa ceva, sunt promovate doar unde trebuie si la cine trebuie

| FallenAngel_9312 a răspuns:

Se asculta destul... si sunt promovate ca nu sunt date la tv alaturi de pitipoancele dezbracate asta doar pentru ca la posturile astea din Romania se uita in mare parte copii si cocalari sau alte persoane de genu care nu pot intelege nu numai black metal-ul ci muzica Rock in general...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se asculta in Romania satanic black metal.Este cel mai dezgustator subgen pe care l-am ascultat vreodata.Sunt promovati de cativa de pe tpu.Concerte sunt in cluburi de rockeri sau ceva asemanator.Niciodata ei nu vor concerta pe un stadion sau ceva asemanator(motivele sunt evidente). Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@иeмaиנa
Asta ne mai lipsea satanic black metal la televizor.In rest le avem pe toate. Bafta

| LastChance a răspuns:

@Gizăs, si e mai bine că la tv vezi numai manelişti şi destrăbălări?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Emily
Eu nu prea ma uit la televizor asa ca... nu imi pasa.Bafta

| ImYourFuckingNightmare a răspuns:

Se asculta...
Totusi.am o intrebare.thinking
De ce te intereseaza?! "Hate rock" raised eyebrows

| Laura a răspuns:

@FallenAngel Nu zău! Nu înțeleg de ce tot se pun copiii în aceeași oală cu bătrânii/handicapații/proștii. De unde știi că un copil nu poate înțelege black metal-ul/"rock-ul în general"? I-ai verificat tu pe fiecare în parte?