| XatomisX a întrebat:

De ce sa asculti manele?

31 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Consumul excesiv de manele dăunează grav sănătății.

| BlackFuneral a răspuns:

De şmecher.

| CosminRR a răspuns:

Ca sa devii un ratat! Ce simti cand asculti Slipknot? Ca vrei sa impusti toti manelistii, nu? Atunci treci la treabawinking

| al3xander a răspuns:

Din fericire nu ascult dar buna intrebarea pentru altii. parerea mea este ca manelele sunt sursa de incultura si "tiganie". tin minte ca era odata o manea pe care o auzeai oriunde care suna ceva gen "si cand mor am valoare, la sicriu fac buzunare". sunt curios cam cat IQ au aia care zic ca melodia aia e "misto"?

| Saveluc a răspuns (pentru al3xander):

1. Salut. Ce legatura are ascultatul de manea cu cultura lui? oare maneaua ii reduce cunostintele de baza?
2. Te rog sa imi spui cateva carti pe care le-ai citit domnule cu IQ

| Duucu a răspuns:

Inna și Alex Valea tot fac manele, deci nu vă da-ți mari ascultători de muzică bună.
Zic de @Noliesjustlove.

| OOOLEOOO a răspuns:

Nu intelegi alta limba decat romana, iar maneaua este cea mai accesibila muzica romana.

| drogh a răspuns:

Manelele sunt o adevărată incultură. Am avut o discuţie cu un băiat despre aşa ceva iar el mi-a mărturisit că ascultă doar atunci când este supărat sau vrea să se distreze la o petrecere. Din păcate el îşi varsă timpul în modul acesta şi nu a înţeles că mai există şi alte metode înafară de manea. În plus, ce poţi să înţelegi din aşa ceva? Cuvinte spuse la mişto care-ţi scad din capacitatea mentală.

| Vans a răspuns:

Pentru că sunt frumoase şi transmit mesaje.Pentru că sunt complexe şi au versuri inteligente şi pentru că ai nevoie de repetiţie pentru aşa ceva. Eşti prost dacă nu observi ce bine sună instrumentele îmbinate cu minunatul mârâit produs de vocalist.Şi trebuie să fii inteligent să ascuţi aşa ceva.

Gata, destul sarcasm.Ia de aici:
http://www.youtube.com/watch?v=uBsbV7r78uo

| Daniel7up a răspuns (pentru Vans):

Your comment is amazing. Great job!

| KristalPop a răspuns:

De prost.

| Saveluc a răspuns (pentru KristalPop):

Tu ce muzica asculti mai asta cu "de prosti"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand poti asculta asta:
http://www.youtube.com/watch?v=aSNJ00iAZ7I

| GiAnca a răspuns:

De ce sa mai punem intrebarea asta?
Lasati-i domne pe aia care n-au minte si se ocupa cu asa ceva si sa ne vedem de treaba noastra.N-avem de ce sa ne punem la mintea cocosului care, in cazul lor, e atat de mica.

| SmokeyEye a răspuns:

De masochist, sau sadic. Să îţi chinui urechile, să poluezi fonic mediul înconjurător, să stârneşti dispreţul şi dezgustul multor-a din jurul tău.
Sau pur şi simplu pentru că îţi plac, ţi se pare că transmit un mesaj, sunt uşor de înţeles, sau poate pentru ca majoritatea melodiilor de calitate sunt în engleză şi nu le înţelegi.

| Saveluc a răspuns (pentru SmokeyEye):

Buna seara Domnule cu poluoarea fonic mediul înconjurător.
1. Ce gen de muzica asculti?
2. Ce vicii ai?
3. Ai carnet? ce categorie ai?
Daca nu imi raspunzi la aceste intrebari nu iti voi raspunde.
Ia auzil ma Domnul cu poluoarea fonic mediul înconjurător

| SmokeyEye a răspuns (pentru Saveluc):

Ascult rock. Nu fumez, nu consum substante care creaza dependenta, beau alcool doar moderat, nu am fost niciodata beata. Am carnet, B.
Eu am fost la multe petreceri fara manele si a fost foarte frumos. Doar la nuntile cu oameni de la tara sau persoane cu studii modeste au fost melodii stricate.

| NoLiesJustLove a răspuns:

La manele nu o sa auzi nimic altceva decat: am femei, am bani, sunt cel mai tare, atat. Poate au ales sa asculte genu asta de muzica pentru ca nu inteleg celelalte genuri si asta e cel mai usor de inteles. Oricum fiecare e liber sa isi aleaga ce fel de muzica vrea sa asculte. Si nu trebuie sa judecam un om dupa muzica pe care o asculta.

| Epigonul a răspuns (pentru NoLiesJustLove):

N-ar trebui...dar cand intalnesc pe cineva care asculta manele constant, desi nu prea intalnesc...il judec totusi.

| NoLiesJustLove a răspuns (pentru Epigonul):

Fiecare face cum crede.

| Epigonul a răspuns:

Dupa 5 beri si tu asculti manele, care ai nick "SlIpKnOt" laughing, deci nu mai fiti ipocriti.

| XatomisX explică (pentru Epigonul):

Esti prost tare eu cand sunt beat ascult cannibal corpse sau venom

| Epigonul a răspuns (pentru XatomisX):

Aha,deci pentru asta sunt prost tare.E bine de stiut, noroc!

| Saveluc a răspuns (pentru Epigonul):

Esti tare. aici vin toti diplomatii care nu asculta manele iti dai seama cu cine avem noi de aface?

| Epigonul a răspuns:

Why's that?

| Saveluc a răspuns:

Pretenasul meu iti dau eu raspuns la intrebarea ta. Cu siguranta ii pun in bot apsalut toti care au comentat, stai sa vezi cum fac astea ca leii in cusca. Mai intai iti raspund tie.
Pentru unii manelele ii linistesc, pentru unii, unii se regasesc in acele versuri. Acum incep cu astea, fi atent acum

| dyk3yy a răspuns:

Eu le urasc, dar cei care asculta au IQ-0.

| HeiligKreuz a răspuns:

Ca e la moda.

| alexealexandru55 a răspuns:

Mie nici nu imi plac! Dar daca tie iti plac nu te condamn! Fiecare cu placerile lui! happy

| Saveluc a răspuns (pentru alexealexandru55):

Nota 10 pentru. inteligenta ta. Bravo

| DjStorm a răspuns:

Dupa parerea mea gresiti toti! Cand esti la o petrecere ai baut si vrei sa te distrezi se asculta manele. Peste tot unde veti merge voi veti vedea ca tot romanu asculta manele ( la gratar. in masina.la petreceri etc ). Sunteti prosti daca credeti ca oameni care asculta manele ocaziional sunt cocalari sau manelari. Mare greseala ...Eu cand ascult o manea sau o muzica de petrecere ma simt bine ..sunt roman ..Eu nu pot sa ma distrez pe heavy-metal sau pe house. Mai ganditi-va, Pace