| Alexandru250201 a întrebat:

De ce se spune ca rapperii si cei care asculta Rap sunt drogati, jointisti etc.

2 răspunsuri:
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Pentru ca majoritatea rapperilor din mainstream promoveaza un astfel de comportament. Dar nu este vorba numai despre rapperii din mainstream. Rap-ul la inceput era despre evocarea unor evenimente triste din ghetouri si nu numai. Vezi trupe ca NWA, Public Enemy si artisti precum Nas, Jay-Z, Eminem. Chiar si artistii seriosii incercau sa prezinte evenimentele fericite invocand droguri pentru ca ele contribuiau la conturarea mediului. Povestea in sine era trista. Gandeste-te numai la melodia celor de la Wu Tang-C.R.E.A.M. si o sa intelegi mai bine.

| Stefan_Sabin_1989 a răspuns:

Unii oameni pur si simplu arata cu degetul catre ce nu le place. Cam asta e tot tongue