| daiana_9426 a întrebat:

De ce toti oamenii spun despre Marilyn Manson ca este un satanist?straight face. chiar daca acestia nici nu l-au cunoscut

Răspuns Câştigător
| PunkyA a răspuns:

De fraieri ce suntbatting eyelashes
Marilyn Manson rocks\m/
Are you ready motherfuckers for the new ***?!

14 răspunsuri:
| LostInDreams a răspuns:

Pentru ca oamenii se iau mereu dupa aparente. ce sa-i faci.nu oricine poate intelege.iti place marilyn manson?

| Alex >D a răspuns:

Intre a fi ateu si a fi satanist, e cale lunga, dar nu ma astept sa fiti obiectivi in privinta asta. Băi, voi nu puteti, macar un pic, sa va ganditi ce consecinte poate avea o astfel de parere despre el? cum ca ar fi satanist? Pai tocmai, aduce faima, pentru ca toti, hai sa zic „nestiutorii„ se simt oarecum atrasi, altii indepartati care ii fac pe altii sa se ataseze si tot asa. nici macar cei ce canta black metal nu sunt satanisti, poate doar 5%. Imaginea nene conteaza, iar cat priveste lirica, trebuie sa fi tampit sa te lasi condus de niste versuri, indiferent ce zic ele. Daca ascult albumul Reek of putrefaction inseamna ca trebuie sa vomit instant? Cat tine despre religie, il sustin. Inapoiați...

| ForbiddenLove a răspuns:

Din cauza infatisari :-D

| ThinkPink a răspuns:

Pentru ca e un vacar afon

| deny a răspuns:

Voi radeti de el ca este diferit! el rade de voi ca sunteti la felâ

| Skeletonized a răspuns:

Pentru ca el asta a declarat. De-a lungul timpului si-a exprimat opiniile impotriva religiei (catolice) si impotriva credintei in Dumnezeu spunand ca sunt absurditati si ca pacatele sunt doar sentimente ale firii umane :)
http://www.manson-world.net/us/philosophie.php

| addictedformetal a răspuns:

Da este satanist si gay! Dar are melodii frumoase!

| andr33a_5009 a răspuns:

Pentru ca oamenii judeca doar dupa infatisare

| kayla a răspuns:

Cred ca il judeca dupa infatisare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece arata ca un demon inchipuit, canta diabolic si are niste versuri...
Un om nu ajungi sa-l cunosti la perfectiune nici o viata intreaga. Avand in vedere ca e artist si ne putem da oricare cu parerea despre el, sa-si asume consecintele deoarece felul cum arata lasa multe de interpretat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce? laughing
Simplu...
Pentru ca este satanist. oh go on
El se intituleaza asa nu noi spunem asta chiar daca unii nu asculta melodiile lui happy
Eu le ascult love struck
si`mi plac toate.

Deci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti diana atomi
?

| cuiiipasa_3057 a răspuns:

Ptc pocaitzii spun de orice ii mai klumea decat ei asta si asa o ajuns zvonu

| Amalya_3950 a răspuns:

Marilyn Manson este foarte frumos, elegant, dragut, simpatic, chipes, cool si super-tare! Arata extraordinar si canta senzational! Imi place absolut toate melodiile sale! Macar Marilyn Manson nu este acel gen de persoana care sta mereu cu un aspect "extraordinar de fascinant". MM doreste sa arate lumii ca lui nu ii este teama de absolut nimeni si de nimic. Vrea sa arate faptul ca este rebel, impotriva legilor, ca este dur si smecher si chiar este! Sincer spus Marilyn Manson este luat acest nume de Marilyn de la frumoasa actrita Marilyn Monroe, iar Manson de la un anume mare criminal in serie.Priviti! Nu este minunat? Ce poate fi mai interesant si plin de curiozitate decat o actrita romantica si frumoasa si un criminal in serie sangeros? Grozava alegere! Multa lume graieste despre MM ca este satanist deoarece il caracterizeaza dupa aspectul fizic, dupa tatuaje, muzica etc. Dar sincer eu cred ca are mult curaj si tupeu si mie asta imi place la el.Nu trebuie niciodata sa caracterizezi o persoana dupa aspectul fizic neaparat, ci si dupa comportament.Toti cred despre el ca este un "retardat", dar nici macar nu este adevarat. Minciuni si iar minciuni! Decat sa asclut Nicolae Guta sau Florin Salam, mai bine ascult Marilyn Manson, Metallica, Nightwish, Truda, Kamelot, Rammstein si asa mai departe... Bye-bye, all!