| Hathor a întrebat:

Deci nu mi-a venit sa cred cand am auzit:)))
Adica unde`i vocea aia superba din videoclipurile ei :-?
Ce parere aveti?

http://www.codrosu.ro/adevarata-voce-a-lui-britney-spear s-pe-scena-video/

Răspuns Câştigător
| ViSe CoLoRaTe a răspuns:

Poate este doar o scornire, sau o mintire.Toate astea se fac pentru a agita oamenii.Pai gindeste-te, cum a putut sa instaleze pe internet asta cum cinta fals, adica parca recita o poezie si parca e o rata.Asta e doar o inventare pentru a duce oamenii in eroare sau o badjocura.Aici parca se mornaie si oamenilor le plac si fac galagie si inca aplauda pentru asta? Nu cred, toata asta a fost prelucrata intr-asa fel ca sa para urit si fals, e o minciuna adevarata!

11 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Daca mai pui intrebari de astea ma supar rau de tot.Sunt fan Britney Spears de 1 an jumate si am ascultat destul, chiar si live si are voce.sau cel putin avea in trecut.mai si falseaza, dar ideea e ca are VOCE si asta e tot ce conteaza. tongue

| Floreenofficial a răspuns:

A, da si apropo brit face playback majoritatea timpului, asa ca video-ul asta ca si altele este trucat. straight face

| SweetDreamss a răspuns:

Haide mai ca se vede ca altcineva canta peste mel. Ak vor toti sa se ia de ea. ea chiar are voce si cred ca filmuletul e trucat tongue

| Piticaaa a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=o43KxvBRTHw
Mai eu stiu ca vocea ei nu mai e aceeasi, dar imi vine greu sa cred ca videoclipul pe care l-ai gasit tu nu este o facatura.:) Dupa cum vezi in video-ul de mai sus, inca are cu ce. Nu sunt o mare fana, dar o apreciez pentru vocea si curajul ei.

| CosteaVlad a răspuns:

Sincer să fiu nu sunt nici pe departe fan Britney, nici nu ştiam cum arată, doar după nume mi se părea cunoscută.
În altă ordine de idei, cred că ar fi uşor cazul de câteva sesizări legate de video-ul pus de tine, şi cel pus de "Pitica".
În momentul când un artist cântă live, asta nu înseamnă neapărat că ceea ce "debitează" la microfon este fix tot ce se aude, pe lângă negativ. Vocea este postprocesată şi combinată puţin şi cu vocea din playback, şi iese o "tocăniţă" ceva mai rea decât un playback, dar ceva mai bună decât un "Live" în adevăratul sens.
Ceea ce se aude în acel video nu este neapărat ceea ce s-a auzit şi în boxe pe scenă, însă vocea ei ar fi mers înregistrată şi separat, adică o înregistrare numai şi numai a sunetului care intră prin microfon, şi nimic mai mult de atât. Dar NU acel sunet s-a auzit în boxe, ci varianta "şlefuită". Iar în traducere, da, aceea este vocea ei originală, dar este posibil să fi fost vorba de un concert în care făcea playback, ea practic trebuia doar să mimeze la acel microfon, însă i-au mai scăpat sunete, care oricum nu se auzeau pe scenă, dar care au intrat în sistem şi ar fi putut fi captate şi înregistrate separat (dacă pricepeţi ce vreau eu să spun aici. laughing ), şi de aceea ar fi putut ieşi ceea ce a ieşit în acel video. Este făcătură pe de-o parte, dar pe de alta nu.(este tot vocea ei). Aceasta ar fi o posibilă explicaţie.
Iar legat de cel de-al doilea video, ăla e LIVE când o zbura porcu, (îţi poţi da seama de la o poştă de acest lucru), eventual e o amestecătură de "playback" cu "live"... şi "live", atât în cazul ei cât şi în cazul oricărui alt artist care cântă pe scenă, înseamnă "voce originală" + procesare (adică acele sisteme conectate la microfoane care sunt concepute ca să te avantajeze atunci când cânţi, şlefuiesc / modifică în timp real vocea). Este o întreagă "anatomie" cu toate lucrurile astea. Vocea din videoclipurile ei, ca de altfel vocea din videoclipurile absolut oricărui alt cântăreţ evident nu este cea NATURALĂ. De cele mai multe ori nici măcar nu seamănă, şi din acest motiv apar aceste "uimiri" ale multora, că moaaamă, ce voce de canal are diva lu peşte prăjit... dap, aşa e. happy
O seară frumoasă!

| L a răspuns:

E jalnica oh go on.niciodata nu mi-a placut.`

| Georgiana2905 a răspuns:

Facatura sau nu, e oribil. cica avem pretentii din partea acelor persoane dar uite...

| madalina97_7913 a răspuns:

Zici kai iesita din canal frate laughingrolling on the floor

| Hathor explică:

(Pt Broken&Beautiful) si eu sunt fan Britney Spears aaa si pun ce intrebari vreau eu ca nu dau cu parul!

Dar nu`s sigura daca e un fals pentru ca am gasit`o pe site`ul asta:

http://www.mtv.ro/stiri/muzica/top-10-pitzi-vedete-fara-voce

Dar vad ca aici canta destul de bine:

http://www.dailymotion.com/......s-re_music
nu stiu ce sa mai cred :-?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow! naspa rau.pana si aia din public o huiduiesc.

| oanaoana_6776 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar in primul rand in video-ul pe care l-a dat piticaaa se vede foarte clar ca face playback insa nu pot spune ca sunt 100% sigura ca e vocea ei in video-ul pe care l-ai dat tu dar cel mai mult cred ca vocea lui Britney este cea din video-ul tau