| anonim_4396 a întrebat:

Deci, o sa ating un subiect foarte sensibil in randul muritorilor de rand... One Direction. Fratilor, e parerea mea, dar e o lume libera si pot sa spun ce am eu chef si sa intreb ce am chef. Ii urasc din tot sufletul meu. Indiferent cat de "geloasa" m-ar considera directionistele sau cum se numesc fanele. Nu inteleg ce au facut util in lume. Muzica, da, dar exista si trupe mai bune ( Nirvana, Queens, Paramore, Iron Maiden, Led Zeppelin etc...), care au lasat ceva bun si de calitate in urma, nu doar cantece de dragoste stupide, sau cantece cu partea instrumentala copiata ( ascultati Baba O'Riley si Best Song Ever. E acelasi lucru ). Logica acestor fane care se dau ciudat de importante, ma depaseste : sunt geloasa pe orice nu-mi place, sau urasc fara motiv. La fel si cu Lala band. Chiar nu inteleg ce e asa de frumos la trupele astea comerciale. Aaaah, aproape am uitat de febletea meaaa. Violeta. Vai, o fata mai urata, cu voce asa de facuta cu Auto-Tune nu am mai vazut.
Nu inteleg cum unora le plac chestiile de genul asta, care nu au calitate. Voi ce ziceti?
P.S. : Va spun foarte frumos, dar daca un fan vrea sa zica niste chestii plictisitoare, de genul "esti geloasa, ciudoasa, ei au ajuns undeva", sa-si dea un cot imens in gura.

20 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Si mie mi se par niste trupe de **** si tocmai de aia nu-mi pasa de ele.Serios, trebuie' sa ai ceva ca sa te apuce dintr-o data sa spui ca urasti un nimic.Plus ca, ma gandeam ca ai dreptate si ca asculti muzica buna, si de fapt ai Miley cyrus in playlist...

| Fiction a răspuns:

Si eu am ascultat o vreme 1D,dar mi-am dat seama ca toate melodiile lor au acelasi mesaj:"O draga,hai in club, te iubesc, vreau sa fii a mea la noapte".Ce stupid -__- N-au nici voci deosebite, nici nu pot dansa, iar pe deasupra plagiaza si isi insusesc unele lucruri asupra carora n-au nici un drept.

| Wehrmacht a răspuns:

Nu mi-a placut nu si nu ascult.Pur si simplu nu imi bat capul cu ei sau cu fanii lor.De ce as face asta? Pana la urma n-am nici o legatura cu ei.

| Duucu a răspuns:

Hai du-te mă d-aci... Baba o Riley e una din piesele mele preferate.

| nda a răspuns:

Clasicul hater. Nu-ti mai ramane decat sa mergi la toate clipurile lor si sa le scrii cat de mult ii urasti tu pe ei. Ca dar na, cu atata ura in tine e posibil orice.happy
Total de-acord cu SlayerOfLight.

| Cupcakestar a răspuns (pentru nda):

"Ura" nu mi se pare in totalitate cuvantul potrivit, pentru ca de ce sa mint, normal ca am mai ascultat muzica de la ei si intr-un timp chiar imi placea melodia One way or another!
Si nu, nu sunt genul ala de hater ca sa imi fac cont de yt numai ca sa ii injur si sa spun ca nu imi plac si sa dau dislike-uri, iar apoi sa sara peaste1000 de oameni pe mine cu injuraturi mai rele ca ale mele!
Deci, da nu imi plac, dar nu ii urasc din adancul sufletului!
Sper ca ma intelegi!

| Cupcakestar a răspuns:

Crede-ma sunt complet de acord cu tine si te sustin total in ceea ce spui!
Nici eu nu sunt fan One Direction, mi se par stupizi!
Nu inteleg ce vede toata lumea la ei si de ce au atat de multi fani?
B.A.P canta de un miliard de ori mai bine decat ei si sunt si de un catralion de ori mai frumosi!
Si daca vreun directioner o sa inceapa vreo cearta cu mine pentru ca am spus ce am spus de B.A.P, asta e frate!
Cum ai spus si tu am dreptul de a ma exprima!
La fel si Violetta, de fapt mai bine spus(Violata) pentru ca altfel nu ii pot spune! A copiat melodii de la trupa ShineE si este enervanta!
Niciodata nu m-am uitat la stupizenia aia de telenovela, nici nu i-am acordat vreo sansa de fapt!
Si despre LaLaBand nici nu am ce sa spun!
Sunt doar niste copii foarte prosti cu melodii tampite!

| Cupcakestar a răspuns:

De fapt a plagiat de la Super Junior, nu de la ShineE, dar nu conteaza, pentru mine tot o violata ramane!rolling on the floor)))))

| anonim_4396 explică (pentru Cupcakestar):

LOL rolling on the floor.

| Cupcakestar a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu,nu!rolling on the floor))))

| Cupcakestar a răspuns (pentru anonim_4396):

Din pacate gresesc de multe ori, deoarece sunt destul de multe trupe!happy
Dar se mai intampla, macar m-am corectat!laughing

| Cupcakestar a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti de acord cu al meu raspuns?rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Cupcakestar):

Da rolling on the floor.

| BlackWaltz a răspuns:

Sunt de c***t, nu zic nu, dar ce te doare pe tine de ce asculta altii? Lasa-i in pacea lor daca tu esti multumita cu ce asculti. Si, apropo, fa diferenta intre a displacea si a uri. E o diferenta destul de mare...

| Cupcakestar a răspuns (pentru BlackWaltz):

Da chiar, ma deranjeaza pentru ca sunt supra/mega/ultra-evaluati!

| TheUnforgivenIII a răspuns:

Cam ai dreptate. Nici eu nu înțeleg obsedații care spun că vai, 1D e cea mai tare trupă, și care te înjură dacă îi contrazici. Poate nu e chiar cea mai rea trupă de pe planetă, dar nu merită atâta atenție. Nu pot eclipsa o mie de alte trupe de o mie de ori mai bune. Și majoritatea fanilor sunt fete, se înțelege, că dacă nu arătau bine (deși mie nu mi se pare) nu erau băgați în seamă de nimeni. Melodiile nu sunt cine știe ce, vocile sunt comune, iar ei foarte comerciali. Versurile nu transmit nici un mesaj, nu îți ajung la inimă. Cât despre LalaBand, la fel. Foarte comerciali. Nu-i înțeleg pe fanii lor. Melodiile sunt comune, vocile nu au nimic special. Iar Violetta e o viitoare Hannah Montana. Nu m-aș mira să-i apară fața pe toate chestiile de plastic roz pentru fetițe. Vocea ei nu mă impresionează, sunt voci de o mie de ori mai bune. Iar cântecele sunt comune și "nesărate". Acum mi-am dat seama că One Direction seamănă cu LalaBand, iar LalaBand seamănă cu Violetta. Mai trebuia să-l adaugi și pe Bieber, care e și el comercial și supraapreciat. Nu am nimic cu ei, nu sunt hater, fiecare să asculte ce vrea. Dar nu înțeleg cumde au atâția fani și sunt ridicați în slăvi, când alte trupe muncesc din greu pentru o piesă și chiar au talent, dar nu sunt băgați în seamă. Radioul ne bagă muzica pe gât, o redau de un milion de ori și spun că-i hit. Hit parcă însemna să fie apreciată de mulți oameni, nu să fie redată la radio, și oamenii să o asculte că e la modă. Părerea mea. Mi s-a întâmplat să-i arăt cuiva o melodie frumoasă, dar să spună că nu-i place că e veche. Deci în ziua de azi, dacă o melodie e veche, nu merită ascultată. E mai bună Inna, LalaBand, One Direction, Justin Bieber și Miley Cyrus. Că doar cum putem noi să ascultăm melodii care nu dau la radio sau la televizor?! Trebuie să fie în topuri ca să o asculți. Altfel, râde lumea de tine.

| KimEunHee a răspuns:

Perfect de acord! Cu tine si cu Cupcakestar de asemenea laughing
Sunt in lumea asta o gramada de trupe, artisti in adevaratul sens al cuvantului care muncesc de o mie de ori mai mult ca One Direction si celelalte minuni pomenite pe acolo, dar care insa nu primesc aceeasi atentie pe care o merita din plin! Artisti care lucreaza si se antreneaza din greu pana sa debuteze, care participa la compunerea melodiilor si a versurilor si care se straduiesc mereu sa aduca ceva nou si imbunatatit, unic! Artisti ale caror versuri transmit un mesaj!
Oricum, eu personal n-am absolut nimic cu aceasta trupa, ci doar consider ca nu isi merita in totalitate toata atentia adusa. Si da, de multe ori ma deranjeaza si recunosc ca sunt un pic geloasa pe faptul ca trupe de-ale mele preferate (B.A.P~ multumesc de mentiune Cupcakestar XD so proud TuT) nu primesc aceeasi atentie, insa in acelasi timp ma bucura pentru ca cu sau fara atentia aia, ei raman la fel de buni pentru mine. love struck
Asa cum eu gandesc despre One Direction, Violetta sau LaLaBand (pe astia chiar nu-i inteleg...), asa poate sa gandeasca si altul despre preferatii mei. Iar pentru aceia am un scurt mesaj:
Fratilor, it's just... Pur si simplu cei mentionati mai sus nu ma incalzesc cu nimic si mi-au creat aceasta antipatie pentru ei... Doare sa vezi ca nu se comercializeaza lucrurile ce au o adevarata valoare. Poate ca merita si ei un loc. Dar nu chiar atat sus.

| Cupcakestar a răspuns (pentru KimEunHee):

Ai dreptate!
Multi cantareti muncesc foarte mult inainte de debut!
Si plus, melodiile de la One Direction nu transmit nici un sentiment, in melodiile lor sunt doar niste versuri incalcite si fara sens! Din cauza asta mie nu imi plac cei de la One Direction si pentru ca sunt supra-apreciati!

| KimEunHee a răspuns (pentru Cupcakestar):

Si nu numai inainte, ci si dupa!
Si marea majoritate a melodiilor lor sunt toate despre acelasi lucru ~_~ Am zis marea majoritate fiindca de unde sa le stiu eu pe toate? XD
Si da, supra-apreciati e cuvantul cel mai potrivit!
Apropo, ca tot ai pomenit de ai nostri ca sa zic asa, fii atenta ce-am gasit mai demult :)) http://www.youtube.com/watch?v=wovsft8oZRM

| Cupcakestar a răspuns (pentru KimEunHee):

Normal ca pentru marea majoritate(rolling on the floor) One Direction sunt castigatorii, deoarece sunt mult mai multi directioneri, decat ascultatori de K-pop!