| ionutz2000 a întrebat:

Deci o sa bag intrebarea asta pana mi-se raspunde . Buna TPU.Ce melodii contine primul album a lui Alex Velea "Yamasha " si al doilea "Secret " . Si daca puteti sa i-mi dati un link cu toate albumele formatiei Simplu pentru ca acum nu mai poti asculta muzica buna ( in romana ) si sa imi spuneti si desigur toate piesele .Stiu ca e putin cam prea mult pentru ca au foarte multe melodii dar va rog sas incercati sa le puneti pe toate . Funda !

Răspuns Câştigător
| push2gl a răspuns:

Http://www.bestmusic.ro/alex/muzica-alex/
Albumul Yamasha contine 10 piese.

1. Yamasha
2. Dragoste la prima vedere
3. 2 Nights
4. Ce n'as da
5. Doamna mea
6. Cand sunt cu tine
7. Jurnalul unei fete
8. Perfect
9. Orice minut
10. Iti multumesc

Pentru cateva piese a colaborat cu: Connect-R (Dragoste la prima vedere), Mandinga (Cand sunt cu tine), Byga (CIA) (Orice minut).
Alex Velea-Secret album
-don't say it's over
-prototype
-mi'e dor de tine
-secret
-turnin'
-friday night
-supa girl
http://www.simpluonline.com/discografie
Funda?

3 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Tu nu ştii ce-i aia muzică bună. Zât!

| ionutz2000 explică (pentru Woodenpints91):

Stii ceva frate? Ma pis pe ce muzica asculti. Dupa poza e clar ca esti un roker din ala care se taie la vene din 2 in 2 minute. Muzica buna erau formatiile alea de prin 2003 2004 (3SE, A.S.I.A,Voltaj, Andreea Banica cand inca nu era o pitipoanca, Smiley si Alex aveau niste melodii minunate inainte sa se dea pe engleza la fel si Akcent si nu sunt un mare fan de hip-hop rap dar imi place mult Arsura, Doc, Deliric, Guess Who, Casa Loco si Andra i-mi mai place asa ca te rog sa nu comentezi ca Smiley si Alex chiar au scos niste piese super.Tu chiar crezi ca se compara pi.ele astea care danseaza aproape dezbracate cu melodiile cele vechi. Poate tie iti plac ca-s la moda dar pe mine mai mult ma enerveaza muzica asta 90% porno si 10 % muzica. Recunosc ca am doar 11 ani si ca nu stiu prea multe dar spune tu ca nu iti placeau formatiile alea care cantau in romana nu in spaniola, portugheza, greaca, engleza numai in romana nu ca sa faca bani. Te rog sa-mi spui daca esti de acord cu mine. Toate cele bune happybig grin.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru ionutz2000):

N-am stat să citesc tot ce ai scris. Eşti plictisitor. Baftă.