| onutza98 a întrebat:

Dintre cei rockeri dati. i exemple de mel rock tip celor de la link parca sau sataniste si trupe mersi mult

Răspuns Câştigător
| Bilqux a răspuns:

Tip celor de la linkin parca nu prea stiu insa sataniste da

antikris-dimmu borgir
gateways-dimmu borgir
entrance-dimmu borgir
messages-superjoint ritual
sickness-superjoint ritual
personal insult-superjoint ritual

nu stiu daca am scris prea corect dar sper sa fie bunebig grin
(fundita?)

2 răspunsuri:
| stiiix a răspuns:

1.Linkin Park nu sunt deloc satanisti dupa mine.
2. Poti incerca trupe ca: RHCP, We are the fallen, Sirenia, Nirvana, Luna Amara, Chester, Skillet, Sick Puppies. Nu sunt neaparat sataniste straight face sunt in genul celor de la LP.

| RXN a răspuns:

Nu exista 'trupe sataniste' sau gen de muzica 'satanista', ci cel mult trupe care adopta niste teme sataniste in ceea ce priveste simbolistica versurilor.Subgenuri ca death metal sau black metal sunt alte treburi si n-au nicio legatura cu satanismul sau cu alte minuni d-ale voastre.
Incearca Venom, Mercyful Fate, Immortal, Celtic Frost, Gorgoroth, Atrocity, Autopsy, Cannibal Corpse, Nile, Suffocation sau Cradle Of Filth.
Linkin Park nu stiu, nu ascult, dar daca dai un search pe youtube, gasesti destule.