| anonim_4396 a întrebat:

Doar eu consider ca o mare parte din populatia Romaniei nu intelege rock-ul? Multi confunda rock-ul si subgenurile lui cu HeavyMetal sau DeathMetal. Intr-o tara de manelari... ( astept injuraturi de la manelisti) =)

Răspuns Câştigător
| 94Lucifer94 a răspuns:

Aveam un profesor de muzică care zicea așa: ''Cioara e pasăre, dar maneaua nu-i muzică''.
Părerea mea este că fiecare ascultă ce-i place și nu toți sunt definiți de ceea ce ascultă.

| StephanSaiyan a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Inteleg ce spui. Eu nu am incercat sa jignesc persoanele care asculta manele, insa... sunt manele ( "dragoste", c**rve, masini, case, bani ). Insa eu sunt o persoana calma, iar cand cineva ma intreaba ce muzica ascult si spun metal sau rock, raman "uimiti", deoarece il confunda cu deathmetal, satanism, droguri, alcoolici, ceea ce nu e asa. Siu ca am o exprimare proasta =)

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru StephanSaiyan):

Într-adevăr, mi s-a întâmplat și mie să aud persoane care ziceau aceleași lucruri. Mai ales faza cu satanismul.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care-i problema ta daca sunt manelist? asta iti permite sa critici acest gen de muzica vexandu-ti tara ` o tara de manelari` pai ingratule daca ascultam si manele asta nu inseamna ca nu ascultam si rap fara rock. daca tara era condusa de-o persoana ca mine voi dispareati ma cu muzica voastra rock faceam mineriada cu voi. `eu nu am incercat sa jignesc persoanele` dar ai jignit tara facand-o de manelari inclusiv omul bravo prietene esti destept.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Frate, stii ca si tu ai jignit persoanele care asculta muzica rock prin comentariul tau "stralucit". Zici de altii ca te jignesc, dar si tu faci acelasi lucru.

| StephanSaiyan a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am Sters intrebarea. Nu stiu de ce mai exista. Am formulat-o gresit. Si reiese ca am incercat sa jignesc pe cineva.

| anonim_4396 explică (pentru StephanSaiyan):

Oricum intotdeauna va exista razboiul asta intre cei ce asculta rock si cei care asculta manele. Sincer pentru mine nu conteaza ce muzica asculta fiecare. Fiecare persoana e libera sa asculte ce muzica ii place.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum spui tu.