| Alle97 a întrebat:

Doresc cat mai multe informatii despre justin bieber si miley cyrus (daca se poate si despre demi si selena)...

Răspuns Câştigător
| uǝʞɔıp a răspuns:

Justin Bieber (n. 1 martie 1994) este un cântăreț de muzică pop/R&B de origine canadiană.

Și-a început cariera profesională pe Youtube, unde a fost descoperit de Scooter Braun, care mai târziu i-a devenit manager. Braun a aranjat ca Justin să-l întâlnească pe Usher la Atlanta, Georgia, ceea ce a rezultat în semnarea unui contract cu casa de discuri Island Records. Acesta a declarat ca rappul este viata lui dar inca nu poate sa cante.

Prima parte a albumului sau 'My World a debutat pe locul 6 în U. S Billboard Hot 200 și pe locul 1 în Canadian Albums Chart.

În mai puțin de o lună de la lansare, albumul a fost certificat cu platină în Canada și în mai puțin de două luni de la lansare, a fost certificat cu platină în SUA.

Bieber este singurul artist care are toate cântecele de pe un album în topul U. S Hot 100.

Bieber a fost numit cel mai mare star din 2009 de J-14, noul-venit al anului de MuchMusic, a fost listat de Celebuzz în topul 10 al vedetelor de pe Youtube și a fost votat pe locul 5 în topul celor mai bune exemple ale anului 2009 de AOL's JSYK. Noul sau single "baby" alaturi de Ludacris reprezinta cel mai mare hit al sau, plasându-se pe locul 5 in SUA și pe locul 3 in Canada. Cântecul ocupa poziții fruntașe și în Noua Zeelandă, Australia și Europa. Bieber a colaborat și cu Sean Kingston pentru melodia "Eenie meenie". Cea de-a doua parte a albumului My World a fost lansată pe 23 martie 2010 și a obținut locul 1 în Billboard 200. La vârsta de 16 ani, Bieber este cel mai tânăr artist solo din istorie care are un album pe locul 1 în Billboard 200, după albumul lui Stevie Wonder din 1963.

Miley Ray Cyrus [1] (pe numele adevărat Destiny Hope Cyrus, n. 23 noiembrie 1992, Nashville, Tennessee, Statele Unite ale Americii)[2][3] este o cântăreață și actriță americană. Miley este cunoscută pentru rolul ei din serialul Hannah Montana și din filmul The Last Song. Deoarece serialul a avut un mare succes în Statele Unite, în octombrie 2006 a fost lansat o coloană sonoră a acestuia. Cariera solo lui Miley Cyrus a început cu albumul Meet Miley Cyrus care a fost lansat pe 23 iulie 2007, album ce includea și hitul „See You Again". Al doilea album al artistei s-a numit Breakout și a fost lansat pe 22 iulie 2008, fiind primul album fără franciza Hannah Montana. Ambele albume au debutat în clasamentul american Billboard 200 pe locul întâi.[4]. În 2007 Cyrus a susținut turneul mondial Best of Both Worlds Tour după care a fost creat filmul Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert. În 2009 a început al doilea turneu, numit Wonder World Tour.

Miley Cyrus a interpretat vocea lui Penny din filmul Bolt, și a înregistrat piesa „I Thought I Lost You" din coloana sonoră a filmului cu John Travolta, piesă pentru care a primit o nominalizare la Globul de Aur. Ca urmare a serialului Hannah Montana a fost creat un film numit Hannah Montana: Filmul. Filmul a fost lansat pe 10 aprilie 2009 în Statele Unite. În 2008 Miley a apărut în topul revistei Time „Cele mai influente 100 de persoane din lume".[5]. În 2008, revista „Forbes" a clasat-o în topul Celebrity 100 pe locul 35, cu încasări de peste $25 milioane de dolari[6], iar în 2009 pe locul 29[7]. De la începutul turneului Wonder World Tour Miley a vândut peste 14 milioane de albume.

9 răspunsuri:
| Bianqita a răspuns:

Guagăl rezolva orice problema! Ti-l recomand cu caldura!:*
O zi buna!

| Malvina24 a răspuns:

Justin Bieber:
http://en.wikipedia.org/wiki/Justin_Bieber

Miley Cyrus:

Nume real: Destiny Hope Cyrus
Alias: Miley, Smiley
Data nasterii: 23 Noiembrie 1992 (18 ani)
Zodia: Sagetator
Locul nasterii: Nashville, Tennessee
Status marital: necasatorit
Mama: Leticia
Tatal: Billy Ray Cyrus
Surori: Brandi Cyrus, Noah Lindsey Cyrus
Frati: Christopher Cyrus, Trace Cyrus, Braison Cyrus
Animale: Cainii: Loco, Tag, Minnie Pearl, Juicy, Rodio.(L. A.). Cai in Nashville.
Inaltime: 1, 64m
Culoarea ochilor: albastru/verde
Culoarea parului: saten
Hobby-uri: shopping, bicicleta
Site oficial: www.mileycyrus.com

Demi:

Nume real: Demetria Devonne Lovato
Alias: Demi
Data nasterii: 20 August 1992 (18 ani)
Zodia: Leu
Locul nasterii: Dallas, Texas, SUA
Status marital: necasatorit
Mama: Dianna Lovato
Tatal: Patrick Lovato
Surori: Dallas Lovato
Inaltime: 1, 60m
Greutate: 50kg
Culoarea ochilor: caprui
Culoarea parului: saten
Hobby-uri: sa compuna, sa danseze si sa cante
Citate preferate: "Be always yourself" (fii mereu tu insati)
Date contactare: www.demilovato.com
Site oficial: www.demilovato.com

| MyWorld a răspuns:

@ reedcss - a dat copy-paste.
Cele mai multe informatii despre Justin Bieber le gaseai pe www.justinbiebermusic.com, asta e site'ul personal al starului

| PunkLollipop98 a răspuns:

As mai face o adaugare.Miley Cyrus sufera de tahicardie.

| deadea01 a răspuns:

Sti multe despre astia si ai citit cam tot ce se poate despre JB...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Justin bieber: este indragortit de megan fox miley cyrus:a implinit 18 ani pe 23 noiembrie, in ziua eu sau dupa ziua ei a fost surprinsa de paparazzi folosind o planta etnobotanica(drog)selena gomez:a fost surprinsa de paparazzi in timp ce se plimba cu justin bieberdemi lovato:a fost impreuna cu joe jonas.

| Georgianna_8839 a răspuns:

Despre JB
1) Nu e adevarata chestia cu 51 de ani
2)Ii foarte cool
3)Are deja mai multi fani ca Lady Gaga sau altcineva
4)Secomporta frumos cu noi : fanii
Daca vrei idu lui jb_justin_bieber_4u
fara vrajeala ii idu pentru fani

| mark23 a răspuns:

Cauta pe wiki