| llleo a întrebat:

Doresc sa raspunda doar cunoscatori. O singura si scurta intrebare am: cum imi pot face vocea mai puternica? De cateva zile fac exercitii de canto pe net, dar mi se pare ca nu am vocea destul de puternica. Sunt baiat, am 16 ani. Exista exercitii pentru imputernicirea vocii?

2 răspunsuri:
| MeMe123 a răspuns:

CANTO NU SE FACE DE PE NET. PUNCT. daca vrei sa faci canto cauta un profesor sau mergi la scoala de arte de la tine din oras. Nu te mai juca cu canto de pe net pentru ca ala care preda nu stie ce gat ai, nu te aude nu te indruma. poti ajunge in complicatii daca nu faci crect ceva. treaba ta.

| viavo a răspuns:

Numai prin exercitii de canto poti sa iti antrenezi corzile vocale si ele se vor adapta in timp. Eu iti recomand sa iei niste ore de canto si o sa obtii rezultate mai bune.