| Rotuna_Cornelia_1944 a întrebat:

Doresc să realizez un video clip cu frumuseţea satului meu natal din Ardeal, Hideaga MM, a cărui coloană sonoră să fie [Sat frumos şi liniştit[ interpretată de Marius Ciprian Pop şi Mihai Maris. Pot utiliza această coloană sonoră sau îmi trebuie o aprobare de la cineva.
Mersi şi aştept răspunsul pe Facebook-cu

1 răspuns:
| BellaBee2005 a răspuns:

S-ar putea ca interpreții să fi anunțat pe Youtube sau pe vreo rețea de socializare dacă este liberă pentru oricine dorește să o folosească drept coloană sonoră. Dacă nu au anunțat nicăieri, întreabă interpreții, trimitere un mesaj pe Facebook, Instagram, Twitter (pe orice rețea de socializare îi găsești), și întreabă dacă te lasă să folosești această melodie, sau dacă nu reușești să iei legătura cu ei, fă-o cu casa de discuri. Eu îți spun să nu riști să iei melodia fără să ai drepturi de autor, sunt șanse să ți se șteargă melodia. Dacă nu o postezi online poți să o folosești ca și coloană sonoră fără niciun acord de la casa de discuri sau de la interpreți. Fundă?