| anonim_4396 a întrebat:

E cineva pe aici care asculta Three Days Grace si Skillet? Daca da, ce formatii mai ascultati cu melodii asemanatoare? Si care e melodia voastra favorita? Eu nu ma pot hotari, "Animal I have Become " - TDG, "Awake and alive"-Skillet sau "Monster"-Skillet. Desi, sa fiu sincera, toate melodiile lor imi plac, de la ambele trupe. Deci, stiti melodii asemanatoare si trupe care ( luand in considerare ca ascult TDG si Skillet ) credeti ca mi-ar placea? =D

Răspuns Câştigător
| Reiko a răspuns (pentru Rakanishuu):

Multumesc pentru recomandari! ^^ Imi plac melodiile, mai ales versurile de la prima xDD laughing Mersi! big grin

| Rakanishuu a răspuns (pentru Reiko):

Ma bucur! N-ai pentru ce! ^^

8 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Pai,nu mai ascult asa ceva, dar iti recomand Breaking Benjamin si Trapt... Poate si Evans Blue, cateva melodii acolo...

| SuneteDeChitara a răspuns:

Incearca Black Veil Brides.

| Reiko a răspuns (pentru SuneteDeChitara):

Am ascultat cateva melodii de la BVD si imi plac ( in mare parte ). Mersi pentru recomandare ^^

| Wøodenpints a răspuns:

Meh, nu-mi place niciuna. Soliștii ăia parcă plâng nu cântă. Și au cele mai plictisitoare instrumentale din univers.

| MauriceCorelli a răspuns:

Ascultam. Pana acum vreo doi ani. Astea-s trupe pe care, orice om respectabil le trece la un moment dat la categoria "pacate ale adolescentei". Sunt trupe mai mult decat mediocre. Tin minte ca de la TDG imi placeau multe melodii de pe "Life Starts Now", iar ca melodie, aveam un fetis cu "I Hate Everything About You", din cauza unei fetiscane cu care eram incurcat. Skillet sunt o trupa care iti da un sentiment de depresie din aia proasta, nici macar intensa nu e, nici nu te fac sa pisi ochii cum trebuie.

Eu recomand Queens Of The Stone Age, Stone Temple Pilots, Alice In Chains, Soundgarden, Joy Division, care-s trupe de alternativ, grunge, respectiv punk, genuri pe care fara probleme le poti inghiti, dar care sunt trupe extrem de bune ale genurilor pe care le canta, nu muzica de banda rulanta, facuta pentru pustani. Si da, chiar cred ca ti-ar placea unele melodii de la trupele pe care li te-am recomandat.

| Svartedauden a răspuns:

Nu imi plac trupele. Ma plictisesc la maxim. thinking