| deeaxoxo a întrebat:

Este buna de ceva chitara asta? http://www.soundstudio.ro/product/1504_chitara_acustica_ hora_standard_m44/
sunt incepatoare si as vrea si eu sa`mi iau una dar totusi vreau sa fie cat de cat buna. vroiam sa `mi iau una western, dar nu am gasit una care totodata sa fie ieftina. si inca un lucru. nu e acustica clasica nu? mersi!

2 răspunsuri:
| Ascendent a răspuns:

Cam ieftină, ți-aș recomanda să te uiți la firme ca Ibanez sau Fender. Nu de alta, dar mai bine dai 400 de lei pe un Ibanez decât 200 de lei pe o Hora, să ai certitudinea că ai cumpărat ceva de calitate. Nu stiu exact ce calitate are o chitară Hora, mai întreabă și pe alții, nu te lua doar după mine, dar decât să iei ceva ieftin și să reziste puțin sau să ai probleme cu ea, mai bine încearcă ceva mai de calitate. Sfatul meu.

Ascendent

| deeaxoxo explică:

Nu am pretentii la dinalea scumpe, si de asta nu ma grabesc sa mi iau una. am auzit ca hora nu sunt prea bune, dar totusi vreau ceva pentru inceput, nu foarte buna. mai intai sa vad daca imi place si dupa aia optez pentru mai scumpe.