| unnoucont a întrebat:

Este legal sa uploadezi un videoclip oficial al unui artist pe contul de pe youtube sau trebuie sa detii drepturile de autor? Dau Funda celui mai complet raspuns.Ms!

Răspuns Câştigător
| Christian_4155 a răspuns:

Trebuie sa detii acele drepturi de autor.Daca nu, ori ti-l scoate imediat videoul, ori dupa ce ajungi la vreo cateva sute de mii de vizualizari ti-l scoate. Oricum, exista videouri care te invata sa-ti recuperezi videoul uploadat :). Uite, asta sper sa te ajute : http://www.youtube.com/watch?v=_lVVZsJNfDE.Bafta :D

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu este legal! Oricum operatorii Youtube verifica orice clip incarcat si nu te lasa ei sa-l incarci! primesti un mesaj de avertizare cu copy-right unde iti spune sa stergi clipul! este normal ca in momentul cand publici ceva pe internet sa detii drepturi de autor.