| AlinElle89 a întrebat:

Este pacat sa asculti hip-hop, adica melodi care contin si cuvinte obscene/vulgare? (Spike, Grasu XXL, Guess Who, Bitza, etc)

Răspuns Câştigător
| Stixie a răspuns:

Ascult hip-hop de 4 ani.
Nu e nici un pacat sa asculti.Genu` asta de muzica te face sa vii cu picioarele pe pamant.
Astia isi pun viata pe foi, in rime.Nu multi pot face asta.
E placut sa asculti o melodie, sa iti dea o stare a dracu` de placuta, sa te faca sa simt ca nu numai tu ai trecut prin diverse.

6 răspunsuri:
| aLina_8828 a răspuns:

Nu cred happy!

| Alexandrumoto98 a răspuns:

Eu ascult si o sa ascult in continuare pentru ca ele spun exact ce ce este in viata!

| Gumadependenta a răspuns:

Pai nu mi se pare ca incalci vreo regula atata timp cat nu esti de alta religie...de asta mai... tinuta din scurt. nu este pacat. pana la urma este muzica. este una sa asculti muzica si alta sa folosesti tu cuvintele alea.

| alabala_8116 a răspuns:

Nu.
cele mai multe dintre ele vorbesc despre viata.
unele iti pot deshide ochii

| Fan7a a răspuns:

Nu stiu... eu ascult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intotdeauna cuvintele vulgarea au fost ca un fel de subiect tabu.Nu inteleg de ce. La fel si cand se vorbeste despre sex. Vrei nu vrei in fiecare zi faci pacate. Asta e viata. Sa ghicesc iti place genul asta de muzica dar te simti oarecum vinovata cand auzi unele versuri obscene. De ce? Pentru ca in mediu in care ai crescut aceste cuvinte nu le-ai auzit stiai doar ca nu trebuie sa le zici ca sunt vulgare. Asculta ce iti place...asta nu e un pacat.
Bafta.