| PŞtefaniaP a întrebat:

Faceţi top 5 cântăreţe din România care vă place cum cântă! Eu aş zice aşa : 1.Paula Seling
2.Adela Popescu
3.Giulia
4. Ellie White
5.Andra

Poate voi aveţi altă părere şi dacă vreţi să v-o expuneţi vă rog să o faceţi cu multă seriozitate! Fără jigniri şi alte cele.Nici voi nu sunteţi mai presus şi nu veţi fi,vă asigur de asta! Aştept păreri fie pozitive, fie negative:3

17 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

thinking Cred ca nu exista cantareata din Romania care sa-mi placa.

| AirănMeidăn a răspuns:

Nu imi prea plac cantaretii din Romania, eu ascultand mai mult rock...

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Astea nu sunt cantarete, astea sunt t4rf3.

| PŞtefaniaP explică (pentru DarkOrbitMoon):

Paula Seling, Adela Popescu sunt tarfe? Atunci tie care ti se par cele mai bune cantarete din Romania? Hai sa fim seriosi astea doua sunt cele mai bune -_-

| Polaris a răspuns (pentru PŞtefaniaP):

Au voci bune. Și le irosesc. Păcat.

| PŞtefaniaP explică (pentru Polaris):

Paula Seling si Adela Popescu nu sunt prea apreciate pentru ca nu canta muzica asta ce e la moda.Mai exista inca o cantareata ADDA care chiar se straduieste sa faca melodiile dar din pacate nici ea nu e apreciata.Chiar daca s-a lansat acum ceva timp tot are voce dar macar nu si-o iroseste ca Andra, Elena Gheorghe tongue Ellie White si Giulia sunt cat de cat okay. nu au mai facut melodii demult.

| Polaris a răspuns (pentru PŞtefaniaP):

Mă plictisesc groaznic toate cele menționate mai sus.
Muzica e expresivitate. Ele doar lălăie estetic.

| PŞtefaniaP explică (pentru Polaris):

Okay. daca e asa tie care cantarete iti plac? happy

| Polaris a răspuns (pentru PŞtefaniaP):

Din România? Nu prea m-a interesat scena muzicală din România, cu câteva excepții.

| PŞtefaniaP explică (pentru Polaris):

Care sunt exceptiile? Chiar sunt curioasa sa afluhappy

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru PŞtefaniaP):

Pffff,a trebuit sa ma duc la baie si sa borasc din cauza raspunsului tau.
Omule, ma bagi in depresie.Nu,nu,nu mai vreau din nou.
Ce sa zic, nu prea cunosc cantarete romance care sa-mi si placa.Ascult putine formatii romanesti, iar acelea sunt formate din barbati.
Consider ca Ana Mladinovici si Angela Gheorghiu sunt printre primele, daca nu cele mai bune din Romania.
Nu ma lua pe mine cu lalaitele tale care-si arata tâțele pe playback.

| PŞtefaniaP explică (pentru DarkOrbitMoon):

Daca le-ai cunoaste personal nu ai spune asta despre ele!winking Paula Seling e o cantareata formidabila, dar nah fiecare cu parerile lui! Daca nu cunoasteti persoana de ce o judecati pe nedrept? Daca cineva v-ar judeca voua preferintele? Ar iesi o mare galceava.Paula Seling nu e ca Inna, Alexandra Stan si alte tarfe de pe varianta.winking Daca eu ti-as judeca acum preferintele nu ti-ar conveni. Gandeste-te si tu inainte de a lasa un comentariu! Eu nu ti-am judecat preferintele deci te rog nu le judeca pe ale mele.Gusturile nu se discuta! Peacewinking

| Polaris a răspuns (pentru PŞtefaniaP):

Păi implicând faptul că nu apare nicio vocalistă în trupele astea...
Îmi plac Alternosfera, Travka, Negura Bunget, Urma, îmi place Kazi Ploae cu Speciile, vechiu' Cedrea și ceva Deliric. Nu prea m-am interesat prea mult de alte chestii.
Știu că și ăștia-s români și îs mișto: http://www.youtube.com/watch?v=J6ghmo8W5Jk

| PŞtefaniaP explică (pentru DarkOrbitMoon):

Eu v-am cerut părerile dar măcar puţin respect să aveţi, oameni buni! Altceva nu v-am cerut.

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru PŞtefaniaP):

Ma enerveaza chestiile astea cum ca gusturile nu se discuta.Intodeauna asta va scoate din orice r4h4t.
E ca si cum ai intalni un om pe strada care mananca seminte,iar din difuzoare urla vocea lui Salam,iar altul pe aceeasi strada asculta in casti, linistit, Beethoven.E chestie de cultura, nu de gusturi.
Si da, nu le cunosc personal, de aceea le judec dupa felul in care canta, daca le-as cunoste le-as judeca si dupa personalitate.Nu m-ar deranja aboslut deloc daca cineva mi-ar critica cantaretul preferat, atata timp cat consider eu ca acel cineva e demn sa faca asta.

| PŞtefaniaP explică (pentru DarkOrbitMoon):

Gusturile nu se discuta e un argument! Si daca nu te-ar deranja ca cineva sa iti critice cantaretul muzical de ce critici tu in primul rand? Nu o sa va inteleg niciodata. Poate asta e parerea ta, inteleg dar ti-am cerut sa spui top 5 cantarete preferate. nu am cerut sa critici topul meu. Si daca crezi ca ascult Salam, te inseli.Pentru voi sunt un pokemon o combinatie intre rapp, hip hop, putin rock si pop. Ma rog. ti-ai spus parerea nu ar fi trebuit sa reactionez asa ai si tu dreptatea ta sa stiiwinking