| AlexandraFoo a întrebat:

Funda! Ce mesaj credeti ca trasminte melodia/videul de la melodia Alejandro cantata de Lady Gaga. Imi place melodia, dar nu pricep nimic din video.
P. S. : Am 13 ani si jumatate.

Răspuns Câştigător
| Alinutza_5368 a răspuns:

Lady gaga a scris melodia dupa ce s-a despartit de prietenul ei(care este si disigneru ei) El ar fi inceput sai spuna sa nu se mai imbrace asa de sexi si sa nu se mai poarte asa de extravagant. Iar ea vrea sa zica ca chiar daca il iubeste nu se va schimba pentru niemeni si nimic ori o iubeste asa cum e ori o lasa balta.Chiar la inceput spune geva de genu:Stiu ca suntem tineri si stiu ca ai putea sa ma iubesti dar in conditile astea nu mai pot fi impreuna cu tine...

5 răspunsuri:
| Stefanaaa a răspuns:

Nu cred ca are un mesaj. Ea zice doar sa o lase in pace Alejandro, ca nu vrea sarut sau imbratisare, nu stiu ce fernando roberto, vrea doar sa`si fumeze tigara.Si gata.Cred ca e vorba de abuzare sau asa ceva. Melodia aia este apreciata doar pentru refren.Videoclipul, ti-am zis, cred ca se refera la abuzare thinking

| TestPetrut a răspuns:

Asta vroiam si eu sa spun:d love struck

| RXN a răspuns:

Din ce a spus prin presa, videoul e un protest impotriva descriminarii suprimarii homosexualitatii si fanatismului religios, intrucat ea a crescut intr-un mediu strict, foarte religios. E ceva mai ciudat, e cam greu sa-ti dai seama. E si un mod de a soca, iar melodia nu are nicio treaba cu videoul.Melodia e ceva de genul 'Nu vreau sa ma implic in nicio relatie, vreau sa fiu independenta si pe cont propriu', pe cand videoul se vroia a se referi la drepturile homosexualilor si rolul religiei in societate. Cel putin asa vad eu lucrurile din ce a declarat ea din presa.happySper ca te-am lamurit macar putin.

| TeoPT a răspuns:

Lady gaga este doar o plagiatoare

melodia originala este Ace of Base-Don't turn around