| KentuckyF a întrebat:

FUNDA******Puteti sa-mi ziceti 4 citate despre muzica?

2 răspunsuri:
| ElenaMaria003 a răspuns:

Muzica este timp sonor.
Muzica este sufletul limbajului.
Muzica este vinul care umple cupa tăcerii.

Muzicienii nu se pensionează; ei se oprersc din cântat atunci când muzica nu mai face parte din ei.
Tăcerea nu e cântec alungat. E cea mai abstractă muzică.
"Muzica este o izbucnire a sufletului."

| zacvaca a răspuns:

,,Tacerea nu e un cantec alungat. E cea mai abstracta muzica" -Valeriu Butulescu

,,Pictura nu e statică, ea valsează subtil ca o muzică angelică în ochii celui ce o privește." Andreea Trifu

,, Muzica este o revelație mai mare decât toată înțelepciunea și filosofia." Ludwig Van Beethoven

,, Muzica este șoapta divină ce ne vindecă sufletul obosit de tăceri." Andreea Trifu