| cristinuza a întrebat:

Heeeeii! Vreau sa imi iau o chitara electrica ceva pentru incepatori si de 2 saptamani tot ma uit...am gasit ceva dar nu stiu care e mai buna. Ce am gasit interesant TENSON ST PLAYER PACK BK si Flame TD 163-1 BK deci care este mai buna dintre aceste doua modelebig grin...Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| αʟεх a răspuns:

Ptr. incepatori nu crd ca iti va folosi o chitara electrica happy.

| chesterb a răspuns (pentru αʟεх):

Nu neapărat. tu probabil te gândeşti să îi recomanzi o acustică pentru început, dar fiecare au plusuri şi minusuri. spre exemplu chitara electrică are griful mai mic şi teoretic se învaţă mai uşor acordurile normale cât şi cele barate.