| deenimariee a întrebat:

Hei TPU, pe toti prieteni ii intreb daca am voce stiti voi sunt pasionata sa cant sunt pasionata de muzica si nu multi imi spun ca am voce adica majoritatea dar eu tot vreau sa ma duc la liceul de muzica si la cursuri de canto nu am asa mare voce nu cant asa de bine dar de asta vreau sa ma duc la cursuri de canto si multi spun ca nu are de ce sa ma duc la canto pentru ca oricum nu am voce dar eu vreau sa cant!

ce ar trebui sa aleg?
pe ce cale ar trebui sa ma duc?
sa stau acasa trista sau sa merg sa imi demonstrez pasiunea?

vreau raspunsuri sincere!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă pasiunea se împletește fericit cu talentul, ieși în față, ar fi păcat să n-o faci!

| deenimariee explică (pentru sierra1):

SI DACA talentul nu se impleteste prea bine cu pasiunea adica nu multi imi spun ca am talent la cantat dar pasiune am asta este pasiunea mea! cantatul

| sierra1 a răspuns (pentru deenimariee):

Vorbind de voce, aici ar fi o problema. In cazul ăsta, munca asiduuă nu suplinește talentul (nativ)