| sushi16 a întrebat:

Sunt un mare fan Lady GaGa si nu de curand a lansat piesa Judas! Nu-i inteleg mesajul chiar deloc, dar imi place la nebunie linia melodica si toate cele... Nu-mi puteti spune care este mesajul piesei?

3 răspunsuri:
| NuclearAssault a răspuns:

Iti spun eu, Judas este o mare blasfemie, in aceasta melodia GAGA vrea sa spuna ca de fapt iuda este Dumnezeu, adica regele neincoronat, si "Iisus", in acel videoclip apare umilit cu o coroana de spini pe cap mai multe poti citi aici:
http://www.lovendal.net/......s-hristos/
Si aici:
http://www.lovendal.net/......-in-judas/

| sushi16 explică:

Multumesc pentru ajutor!

| bughy_1229 a răspuns:

Daca treci peste faptul ca Iisus si apostolii sunt un grup de bikers imbracati in piele, Isus e o bunaciune si Lady Gaga e Maria Magdalena, si daca iti mai place si melodia, videoclipul e super. Are toate elementele extreme si ciudate cu care ne-am obisnuit pana acum, dar astea stiam deja ca nu pot lipsi.
Judas e jucat de Norman Reedus care a fost personaj negativ in multe filme, printre care Blade si The Walking Dead, asa ca se potriveste.