| Cåpåċεl a întrebat:

Heii, vreau si eu melodii rock cat mai multe dar nu foarte salbatice :))
Ceva gen asta [ http://www.youtube.com/watch?v=3YxaaGgTQYM&ob=av2e ]
Multumesc.

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Realizezi ca o sa iti iei pentru intrebarea asta o cantitate enorma de carne, nu?

Evanescence e o trupa jenanta, comerciala si nemeritorie.Nu exista rock salbatic sau domestic,ci doar genuri. Daca vrei un rock alternativ de calitate,incearca Shinedown,Breaking Benjamin. Daca vrei rock si metal mai linistit,asculta de la: Led Zeppelin,The Who,Deep Purple,Rainbow,America,Lynyrd Skynyrd,Eric Clapton,The Beatles,Neil Young,Dream Theater,unele melodii de la Rammstein,Nirvana,Pearl Jam,Alice in Chains si Soundgarden,Faith No More,unele melodii de la Avantasia sau Scorpions.Le gasesti si singura,dar stagnarea la de-alde Evanescence si Skillet mi se pare oribila,daca tot ai chef de rock "nu foarte salbatic",mai bine sa asculti cele mai bune cantece din domeniu.Ah, da, si nu uita de Epica, Within Temptation si Nightwish, mai ales albumele Oceanborn si Century Child.

| Gorath a răspuns:

Dacă vrei rock adevărat, încearcă Megadeth,Slayer,Metallica, Rammstein, Iron Maiden, Nirvana etc, nu toate lăbărelile alternative existente pe piaţa mai mult decât comercială.

| MissxD a răspuns:

Metalica - Fuel
Slash ft. Fergie - Beautiful Dangerous
Rock... doar astea 2 imi plac cel mai mult big grin