| Poison0fL0v3 a întrebat:

Hello!
Ce inseamna "JUDAS"? [lady gaga-judas]
As vrea si versurile in romana. plz.
puppy dog eyes... love struck FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Addicted a răspuns:

Judas inseamna Iuda, adica apostolul care l-a vandut pe Iisus pe 30 arginti. Versurile in romana, totusi nu le-am gasit.

10 răspunsuri:
| kri a răspuns:

Cred ca inseamna iuda...si ms.eu pana acum nu stiam melodie asta.dar sorry nu pot sa iti dau versurile in romana, ca nu gasesc.crying pls o funditasadsunt noua pe aici

| Someonelikeyou a răspuns:

Http://www.versuri.ro/versuri/gdmiml_lady+gaga+judas+romana.html

uite aici versurile in romana.sincer nu cred ca sunt corecte.:)).din cate vad.da in mare sa zicem.:*

| laurik1315 a răspuns:

Judas inseamna iuda, dar intr-un interviu lady gaga a declarat faptul ca asta nu e o melodie despre apostolul in sine, ci el e folosit ca o metafora. melodie e despre barbatul care tradeaza si totusi este iubit.

| RaLuK05 a răspuns:

De fapt Judas este numele celui pe care ea il iubeste

| TeenageGirl a răspuns:

Iti pot trimite versurile pe privat daca vrei big grinin romana

| Nysha a răspuns:

Hello! judas-iuda si versurile in romana inca nu le-am gasit dar ti le pot da pe astea http://www.versuri.ro/versuri/gdliil_lady+gaga+judas.html
pup:*:*

| madymadymadymady_4899 a răspuns:

Buna :) uite aici versurile in romana nu stiu daca te ajuta pentru ca ai dat deja "fundita" oricum "judas" inseamna "iuda" http://www.versuri.ro/versuri/gdmiml_lady+gaga+judas+romana.html

| Bianca_2202 a răspuns:

Oh oh oh oh oh
Sunt indragostita de Judas, Judas,
Oh oh oh oh oh
Sunt indragostita de Judas, Judas

Cand vine la mine, sunt pregatita,
Ii voi spala picioarele cu parul meu daca e nevoie
Il iert atunci cand minte
Chiar si cand, de trei ori, ma tradeaza.

Oh o-o-o-oh, Oh o-o-o-oh
Il voi aduce jos(doborî), il voi aduce jos, jos
Oh o-o-o-oh, Oh o-o-o-oh
Un rege fara coroana, rege fara coroana

Sunt doar o credincioasa credula, oh baby e atat e crud
Dar tot sunt indragostita de Judas, baby
Sunt doar o credincioasa credula, oh baby e atat e crud
Dar tot sunt indragostita de Judas, baby

Nu puteam sa iubesc un barbat atat de pur
Chiar si intunericul i-a iertat caile strambe
Am invatat ca iubirea noastra e ca o caramida
Poti construi o casa cu ea sau poti scufunda un cadavru.

Ew!
In cel mai adanc sens al Bibliei, sunt dincolo de pocainta
Tarfa faimei, prostituata tanara, iti varsa mintea
Dar in sensul cultural, vorbesc doar la timpul viitor

Vreau sa te iubesc,
Dar ceva ma departeaza de tine
Iisus e vïrtutea mea, Judas e demonul de care ma agat

| romiina a răspuns:

Asta e o porcarie. melodia asta isi bate joc de Dumnezeu. e foarte naspa!

| mmadonna a răspuns:

Iti place lady gaga Judas :X:X:X ador melodia:X::X:X si versurile...nu sunt pe net, dar isi spune dragoastea fata de Iuda:X