| adiTzaa19 a întrebat:

Help TPU! Sunt inscris la un spectacol in care trebuie sa dansez..eu nu am mai dansat pana acum, deci sunt total pe dinafara. trebuie sa invat urgent o coregrafie, in cel putin o luna sa stiu dansul perfect cap-coada exact aceleasi miscari! Dansul e asta:

https://www.youtube.com/watch?v=GUU3-zsc228

ce pot face sa il invat si sa imi iasa bine? m-am uitat o saptamana intreaga la el, am incercat sa repet, dar nu pot :((

dau funda :(

1 răspuns:
| Mandeliu a răspuns:

Dansul este intr-adevar foarte greu.Si mai ales zici ca nu ai mai dansat pana acum.Eu iti propun sa iti mai iei un prieten/a care prinde mai repede. Opreste muzica de pe fundal si urmareste doar miscarile.Fa secvente.Gen incepi asa:1 2 3 4 pana ajungi la 10 si acolo te opresti.Tu trebuie sa iti numeri miscarile pana la 10. Apoi daca nu ti-a iesit, repeti din nou cele 10 miscari.Ai reusit sa le inveti? Iei alte 10 miscari si asa pana termini.Ai putea sa iei si mai putine miscari fata de 10. Daca nu reusesti nici asa, nu am idee.Nu cred ca esti obligat sa dansezi. Daca nu te simti bine, nu o fa, dar incearca cel putin 2 ore ce ti-am zis eu si sa imi dai raspuns daca ti-a iesit.