| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Ce are lumea cu Justin Bieber? Doamne,eu chiar nu inteleg de ce atata lume il uraste. Pe bune,ce a facut rau? E un pusti dragut,are melodii frumoase,si ma rog- nici nu stiu ce argumente sa mai aduclaughing) deci, ce au unii cu el?

Răspuns Câştigător
| StephyMonster a răspuns:

Și ce dacă nu-i pasă? Noi vrem să îi luam apărarea și aici i-am răspuns la întrebare, nu e vorba dacă lui îi pasă sau nu, e TPU, răspundem la întrebări nu venim să ne certăm dacă lui Bieber îi pasă sau nu de noi.Mulți dintre noi am spus că nu e deloc OK să îl înjure dacă nu le place de el, pot pur și simplu să zica NU ÎMI PLACE și cu asta basta!

19 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Pe bune, idiotenile alea poti sa le numesti "melodii"?

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Are freza de cocalar. Are voce de fetita. Nu-mi place muzica pop/comerciala. Nu imi plac temele muzicale ( fete de 14 ani dupa care plange ). Nu imi place instrumentalul repetitiv. Nu-mi plac fanii retardati ai lui justin bieber.

| Amelya02 a răspuns:

Invidiosi. dar de-aia nu mai doarme Justin la noapte. Are destui fani, bani, are o cariera, iubita. are ce-i trebuie laughing bravo lui pentru originalitate. happy

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru Amelya02):

Exact, exact. Sunt invidioasă pe el că nu pot s-o *** pe Selena între buci cu vaselină pe pu.lă, că n-am freză de faggot, că nu mă îmbrac ca *vezi denumirea de mai devreme*, că nu mă las exploatată de un negrotei, că nu am fane care-s în procent *off the top of my head* zic 90% fete de sub opşpe ani, că nu fac muzică de căcat, simplă şi de panaramă.
Zvâcneşte invidia în mine, hai că m-ai ghicit!

| Wøodenpints a răspuns:

Dar cine a zis ceva cu el? Adică,faptul că vreau să-l prind, să sar cu bocancii pe gâtul lui, sa-i scot ficatul pe gură şi să muşc din el, nu înseamnă că am ceva cu acest limbric, care singura chestie nasoală pe care a făcut-o a fost să se nască.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar voi ce aveti cu cei care il urasc pe bieber? Si ce mama naibii mai e si asta : Justin Bieber in sus, Justin bieber in jos? Nici nu pot sa ascult o melodie fara sa-i vad numele lu' asta. Bieber e un copchil care s-a trezit mare vedeta peste noapte fiindca a scos si el o melodie care a reusit sa "farmece" alte copchile.Eu chiar nu inteleg ce naiba are bieber asta de trezeste in voi "dorinta de a-l apara" in fata celor care nu vor sa-l slaveasca sau sa-l laude.
PS : ai zis ca are melodii frumoase? Sigur ca da :-l in universul biebersc sunt absolut superbe ( dar numai acolo).
Peace!

| StephyMonster a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite,mie nu-mi plac decât două melodii de ale lui de care nu sunt înnebunită și nu le ascult decât foarte rar dar asta nu înseamnă ca trebuie să mă apuc să-l jignesc și să-mi bat joc de el.E chestie de bun simț.Eu apăr toți artiștii care ajung să fie lăudați de marii artiști internaționali(de ex.,Gaga a fost lăudată de CHer, Tonny Bennet, Mj, Celine Dion etc.) așa că nu le permit unor nesimțiți de oameni să zică că e netalentată sau satanistă! Eu sunt fan Lady Gaga și am ajuns când m-am informat despre ea și am aflat că are un talent nemaipomenit, la început și eu credeam că e satanistă!

| anonim_4396 explică (pentru StephyMonster):

1. Aici nu era vorba de Lady Gaga( inteleg ca ai vrut doar sa o dai ca exemplu dar ai dat prea multe detalii inutile, zic eu, pentru ca mie chiar nu-mi pasa ce credeai tu la inceput despre ea)
2. Ziceai ca lui nu-i pasa ca altii il jignesc ....pai, credeti ca lui ii pasa ca voi incercati sa-l aparati? Sigur ca nu-i pasa, nici macar nu stie ca existati dar voi continuati sa va certati ca cei care isi exprima parerea ( negativa) despre el si muzica lui...
Atat am avut de spus. Peace!

| MyaxD a răspuns (pentru StephyMonster):

De MJ a fost laudata? cand?big grin

| StephyMonster a răspuns (pentru MyaxD):

În 2009, a spus că are o voce nemaipomenită, ea trebuia să fie opening act pentru This Is It.

| StephyMonster a răspuns (pentru anonim_4396):

Și ce dacă nu-i pasă? Noi vrem să îi luam apărarea și aici i-am răspuns la întrebare, nu e vorba dacă lui îi pasă sau nu, e TPU, răspundem la întrebări nu venim să ne certăm dacă lui Bieber îi pasă sau nu de noi.Mulți dintre noi am spus că nu e deloc OK să îl înjure dacă nu le place de el, pot pur și simplu să zica NU ÎMI PLACE și cu asta basta!

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Păi da, îl urâm. Motivul ăl' mare e muzica ce-o flegmează; e proastă şi comercială.

| Ho1 a răspuns:

Lumea nu il uraste, lumea face misto de el. Pornind de la parul lui, de la numele/prenumele lui, vocea lui, atitudinea lui...etc.
Lumea nu se ia numai de Justin Bieber, nu te simti ofensata, lumea se ia de toti care nu le sunt pe plac; exemplu: Tokio Hotel. Ar trebui sa imi pese mie de ce zice lumea? NU. Parerea mea conteaza. Asa ca stai linistita si nu mai apleca urechea la toate chestiile care le auzi si te deranjeaza.

Răspuns utilizator avertizat
| UnVis a răspuns:

SilentNoteA si MalleusMaleficarum au dreptate si eu il urasc pe biber

| StephyMonster a răspuns:

Skrill3x are dreptate.Acum pe bune, este și el un om. Dumnezeu ne-a făcut egali! Are talent, are voce, are fani.Credeți că lui îi pasă că voi îl jigniți? Este un tip drăguț, așa cum ai spus și tu.Nu prea ascult melodiile lui, nu-mi prea place de el dar asta nu înseamnă că trebuie să fac bloguri anti Bieber, sau pagini pe fb sau să încep să-l înjur.Fiecare cu gusturile lui dar văd că oamenii din ziua de azi nu apreciază talentul adevărat și nu știu să aprecieze un om.Ca să îți răspund la întrebare,haterii își bat joc de numele lui și îi urăsc melodia Baby,de acolo a plecat scandalul. ăăăă și ce dacă Jb ar fi gay?(nu e),și ce dacă Lady Gaga ar fi satanistă?(nu e), și ce dacă Rihanna ar fi drogată?(nu e), și ce dacă Amy Winehouse ar fi fost bețivană?(r.i.p)Se pune accent pe muzică, asta contează nu felul cum arată, cum se comportă sau ce fac ei! E viața lor!

| MyaxD a răspuns (pentru StephyMonster):

Ok,si ce Doamne-iarta-ma are melodia Baby? e o melodie ca oricare alta, daca nu le place, nu pot pur si simpl sa o ignore?

| StephyMonster a răspuns (pentru MyaxD):

Exact.Este si el un artist cu un mare talent.Trebuie să îl apreciem indiferent dacă ne place sau nu. oamenii care îl înjură dau dovadă că n-au cei 7 ani de acasă!

| breathingdarkness a răspuns:

Pai, fiecare cu parerea lui si fiecare cu gusturile lui, nu? Eu una nu am nimic cu J.B., dar pur si simplu nu-mi place absolut nimic legat de el. Iar unii oameni deja exagereaza cu "J.B. e un ratat" sau, ma rog, ce-or mai zice ei pe acolo. Adica frate, inteleg ca nu-ti place ceva, dar nu trebuie sa incepi Al Treilea Razboi Mondial. Nu-ti place ceva? Inteleg ca-ti spui parerea personala, dar nici chiar sa mergi si sa-i dai lui J.B. cu o caramida in cap pe strada. Voi credeti ca daca faceti eu stiu cate bloguri Anti-Justin Bieber, veti schimba ceva? Justin se bucura de un succes frumos si are destule fane, si practic, he doesn't give a sh! t about haters.

| SilentNoteA a răspuns:

Pai eu nu am nimic personal cu el, dar ma enerveaza fanele obsedate care, majoritatea, il plac si se tin dupa el doar pentru ca arata bine.Si multa lume il dispretuieste probabil deoarece melodiile lui fara sens sunt promovate in locul celor ale artistilor care transmit ceva prin melodiile lor, nu doar "girlfriends","swag" si "baby baby". Asta este doar parerea mea.