| Alexici a întrebat:

HEY TPU. Am și eu o întrebare,dacă nu vă dor ochii să o citiți. Deci... Unde a dispărut muzica bună din România? Tot ce aud mai noi pe la radio/tv este Can you bring me sunrise,can you bring me the sunrise,can you bring the sun in my life? sau : Mili-milion,mili-milion,mili-mili-mili-mili-mili-milion. Și totuși aceste versuri total idioate și lipsite de epicozitate au succes. Vă mai și întrebați de ce nu am câștigat la Eurovizion. Păi ce mama mea să câștigi cu Zaleilah? Băi, măcar de veneai și tu cu ceva mai bun de atât. Mulțumesc anticipat, you hate me for that? Haters gonna hate. P.S : Întrebarea era unde s-a dus muzica bună din România laughing

Răspuns Câştigător
| TempleOfTheDog a răspuns:

Nu am nici cea mai vaga idee. Crede-ma ca sunt la fel de curioasa ca si tine.Dar nu cred ca muzica buna va mai reveni vreodata in Romania.Parerea mea laughing

| Alexici explică (pentru TempleOfTheDog):

Fk yeah, nu va mai reveni, cu siguranță! Doar dacă printr-o minune Inna, Alexandra Stan și toți "cântăreții" de genul vor fi călcați accidental de o buburuză gigantă laughing

| TempleOfTheDog a răspuns (pentru Alexici):

Sa speram ca industria asta de rahat va disparea candva de pe fata pamantului... laughing

6 răspunsuri:
| MalinaH a răspuns:

Credeam ca sunt singura care crede asta pe aici laughing orkm ai drepatate toata lumea canta muzica comerciala mai nou si in fiecare zi se lanseaza "artisti" noi ( deci chiar nu ii poti numi artisti) cu doua versuri si acelasi ritm si devine hit! eu una cred a de la inna a inceput totul

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Daca vrei muzica buna cauta pe metalhead.ro nu pe TV.

| TooNight a răspuns:

Depinde ce gen de muzica asculti.Ai dreptate,mai demult erau melodii mai faine de atat,si acum ascult Talisman, Holograf, Proconsul, Ozone, 3 sud est...

| Alexici explică (pentru TooNight):

Exact. Am doar 12 ani dar totuși mă deranjează prostul gust al muzicii românești de azi. Ascult mai degrabă formații străine.