| MaNuela_RoMina_1999 a întrebat:

Imi spuneti si mie, va rog cat costa un acordor pentru bass si cum il folosesc? O colega are o chitara acustica si stiu ca se acorda de la chestiile alea ale ei (nu stiu cum se numesc). Bass-ul nu se poate acorda tot de-acolo? Multumesc anticipat! happy

3 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Poti sa-l iei gratis de pe net, se numeste AP tuner, iti trebuie doar un microfon la PC. Sau poti sa te duci in magazin sa te fure aia de-acolo, cerandu-ti 60 lei pe un acordor (mi s-a intamplat mie..ma rog, a vrut tata sa-mi ia o jucarie de ziua mea-un acordor care e si metronom, pana mea, si a dat aprox. 100 leilaughing ). Ma rog, asa poti face rost de un acordor. Trebuie sa stii ca ai mereu la tine un acordor- urechea. Basul se acordeaza standard in E1 A2 D2 G2 (sau mai poti gasi pe tunere Mi2, La3, Re3, Sol3).

| MaNuela_RoMina_1999 explică (pentru Thunderstruck):

Pai asta e problema ca nu am microfon la PC, in fine. Mersi de raspuns. happy

| Thunderstruck a răspuns (pentru MaNuela_RoMina_1999):

De parca ti-am dat o singura varianta, asa vorbesti.