| Duucu a întrebat:

Http://www.fly-music.ro/western-guitars/2050-flame-cag-2 30-c-bk.html

Face ceva chitara asta? Dacă nu, recomandați-mi o chitară acustică pănă în 250 de lei pentru a învăța.Cea clasică m-a scărbit...

4 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Ia-o pe aia care ti-a recomandat-o Wøodenpints, nu se compara cu rahatul ala de flame.

| Thunderstruck a răspuns:

Eu ti-o recomand.De ce? Esti incepator, probabil la pretul ala n-are un sunet genial, dar oricum n-ai pretentii la sunet, iti zic din proprie experienta, la inceput n-o sa poti deosebi un sunet al unei chitare de 2500 de lei de al uneia de 250. Un alt motiv ar fi ca are cutaway, adica ai acces mai mare la freturile "inaintate", deci daca-ti mai vine sa canti un solo, e mult mai usor. Alt motiv ar fi ca e si draguta, imi place cum arata.Dac-as fi in locul tau, as lua-o.

| Wøodenpints a răspuns:

Nu sunt cine ştie ce Flame-urile. MAi bine mai pui câteva sute de mii şi-ţi iei aşa ceva. E mult mai bună, din absolut orice punct de vedere.
http://www.magazinuldemuzica.ro/Fender-Squier-SA-105-SB-_-58004.html

| FearOfTheDark a răspuns:

Nu ti-o lua.
Cat de incepator ai fi tot trebuie sa iti iei ceva care sa se auda cat de cat bine.
Mai orienteaza-te!