| Deaad a întrebat:

Http://www.metalhead.ro/coltul-cu-muzica/libertatea-iluz ia-rockerilor-97020

Ce spune-ti? Va rog,face-ti un efort si cititi tot, este extraordinar articolul.

5 răspunsuri:
| Deaad explică:

Poate cei care au o parere proasta despre noi, si-o vor schimba, dar slabe sanse.Asta inseamna cu adevarat sa fii rocker, nu doar asa doar cu numele si nici macar nu asculti acest gen de muzica.

| Wehrmacht a răspuns:

In unele parti am fost de acord cu el dar totusi...
Daca nu asculti rock dar vrei sa fii liber nu cred ca te numesti rocker, te numesti om normal la cap.
Nu cred ca am fost de acord cu mare parte din ce a scris acolo.
Mi-a adus aminte de astea 2 chestii cu care sunt total de accord, mai ales cu ce e scris cu portocaliu:

http://wooden91.blogspot.ro/2012/04/nu-suport-rockerii.html

http://wooden91.blogspot.ro/2013/06/nusuport-rockerii-partea-ii-a.html

Indiferent daca esti rocker sau nu esti liber daca alegi sa fii.Singura problema este ca te urmaresc unii cu sirene.

| Duucu a răspuns:

Nu-mi place, așa găndeam și eu prima dată cănd am început să ascult rock. Tipul are impresia că pe lumea asta există doar 2 genuri de muzică, manele și rock.
Vorba unui mare om: Întâi suntem oameni, apoi rockeri, mânca-mi-ați toată **** de îngâmfați.
Nu uita că și primele melodii din jazz (sau parcă era alt gen) aveau mesaje despre libertate și îndepărtarea sclaviei, iar oamenii care îl ascultau și reflectau erau oameni libertini.
Rock-ul este doar un gen muzical și libertatea nu are de a face cu el.Eu am văzut și melomani cu plete și haine negre și rockeri cu găndire îngustă.

| DatMikassa a răspuns:

Ce ciudat se arunca oamenii in stereotipuri.
De ce rock-ul presupune teribilism si toate chestiile alea, de ce nu poti sa asculti rock fara sa te incadrezi in stereotipurile rockerilor? Destul de medicoru articolul sincer.
Si faza cu,, Rock-ul era pentru mine un demon terifiant si incredibil de puternic, si odata ce m-am lasat sedus de puterea lui, lumea mea, ideile mele, sistemul de gandire s-au zdruncinat extrem de puternic.'' parca s-a obilgat sa asculte rock desi nu simtea asta cu adevarat si si-a schimbat felul de a gandi si persoana doar din cauza unui gen muzical, destul de stupid.