| DaveMustaine a întrebat:

Http://www.youtube.com/watch?v=bry_6P_1co4
for you, metalheads
ce parere aveti despre mesajul care il transmite, avand in vedere ca este o melodie dintre cele mai"cuminti" ale celor de la Testament

Răspuns Câştigător
| svartirhimnar a răspuns:

Nu prea ascult Testament, dar piesa asta e faină. Îmi plac foarte mult versurile.

10 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

I'm gonna take you
To a place far from here
No one will see us

I'm so alone
My head's my home
I'll return to serenity

Nu se cam contrazice? laughing

| DaveMustaine explică (pentru RockNbeer):

Ce crezi tu ca vrea sa zica? e in impas?

| RockNbeer a răspuns (pentru DaveMustaine):

Habar n-am, n-am stat sa studiez versurile, insa ceva-mi spune ca nu se refera la o a 2 a persoana cand spune:
"I'm gonna take you..."
apoi versurile din refren
"I'm so alone
My head's my home"
Tocmai din cauza acelei contradicti

| DaveMustaine explică (pentru RockNbeer):

Ceva imi spune ca, de fapt se refera la o a doua persoanawinking

| Wøodenpints a răspuns:

Testament au melodii interesante. Da asta e o panaramă. Nu-mi place.

| DaveMustaine explică (pentru Wøodenpints):

Eu nu cred ca e panarama, doar ca emana slabiciune care nu e specifica trupei Testament. Am ramas uimita cand am ascultat-o.

| Wøodenpints a răspuns (pentru DaveMustaine):

Nu-i vorba că nu-i în genul lor. Nici dacă era cântată de Scorpions nu mi-ar fi plăcut.

| KristalPop a răspuns:

Nu înţeleg versurile, nu-mi dau seama la ce se referă.

| Rakanishuu a răspuns:

Nu inteleg la ce se refera.

| BlackWaltz a răspuns:

Imi place piesa asta. foarte mult.