| 18 a întrebat:

Imi este f rusine sa dansez... mai ales ca nici nu stiu s`o fac. am 21 ani si tot nu stiu sa dansez, vad alte fete la facultate cum le mai apuca anumite miscari de dans din senin si parca lor le sta bine sa danseze, dar cand am mai incercat sa dansez in oglinda, am impresia ca arat ciudat si ca nu mi se potriveste dansul. am o fata mai serioasa de fel, nu am fata copilaroasa sau jucausa ca alte fete. Am mai citit pe internet ca trebuie sa te lasi purtata de muzica, ca nimeni nu se uita cum dansezi, dar din contra, cand dansez ma judec singura, ma gandesc ca toti stau si se uita si comenteaza ca nu stiu sa dansez, nu pot sa ma eliberez de gandul asta, ma studiez si cand dansez sad situatia e cu atat mai rea cu cat am niste fete in grupa care au si spus ca abia asteapta sa comenteze tinutele fetelor, sunt genul barfitare si rautacioase.
aveti vreun sfat? cum sa nu ma gandesc cum arat atunci cand dansez? mereu am avut un complex, daca ii pot zice asa, mereu am impresia ca arat ciudat cand dansez, sau cand ma stramb din cauza ca am o figura serioasa. ajutati`ma sad

3 răspunsuri:
| Ella_4255 a răspuns:

Exerseaza acasa si lasa rusinea deoparte

| MariaPufa a răspuns:

Buna.Si eu cand eram mai mica m-am apucat de cantatul la chitara si imi era rusine sa cant si cu voce, sau la o petrecere la fel ca si tine imi era rusine sa dansez. Avand in vedere ca eu eram putin mai timida si serioasa.Dar am inceput pur si simplu incetul cu incetul sa nu mai imi pese ce zic alti.Asta e secretul! Sa fi tu insati imagineaza-ti ca esti singura.

| Steff_7182 a răspuns:

Ia ceva la bord si sigur piere fricawinking