| masyunea a întrebat:

Imi place mult sa cant, insa nu dispun de voce, nu gasesc exercitii care sa ma ajute, nici macar pe youtube, ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| astertix09 a răspuns:

Ceea ce iti trebuie este autohipnoza si autosugestie. Gaseste un specialist bun, care sa te ajute sa scapi de orice limitare mentala. Daca simti ca vrei sa faci ceva, dar intampini un blocaj, doar educarea mentala poate sa te ajute sa realizezi.
Doar nu vrei sa iei locul lui Roxy manelista. E suficient sa o lasam pe ea unica. :-)

| McCadu a răspuns:

Daca iti place sa canti si nu gasesti nimic ai putea sa asculti melodii si sa le fredonezi, incearca sa faci asta cel putin o ora pe zi si asa incepi sa iti lucrezi vocea destul de bine, asa fac multi din muzica romaneasca (Phelipe, Smiley etc.)
Daca vrei si negative putem sa colaboram, eu fac muzica, fac orice dar nu manele. Intra aicihttp://www.youtube.com/user/SaTraim si trimite-mi un e-mail daca vrei. cadu.catalin@yahoo.com

| mjalex98 a răspuns:

Nu pote sa te ajute nimeni trebuie sa ai talent si cu el te nasti e ca un sport care nu poti sal practici daca esti schiop sau nai maini. scuze da asta e adevarul