| HelloKittyscoala123 a întrebat:

Imi puteti da exemple de melodii linistite sau energice? E pentru timpul pe care il petrec cu temele.laughing Imi place mai mult cu muzica. happy
Multumesc.

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| alexalexa2000 a răspuns:

Încearcă melodiile Lanei Del Rey
Iggy Azalea-Bounce, Work, Fancy
Wekeed-Wild Child
Henry Krinkle-Stay
Coldplay-Magic, Paradise, A sky full of stars
Mr.Probz-Waves
Milky Chance-Down by the river,Stolen dance
Pharell Williams-Come get it bae, Marylin Monroe, Happy
Ariana Grande feat Iggy azalea-Problem
Ed Sheeran-I see fire (Kygo Remix)
John Newman-Love me again, Cheating, Losing sleep
Calvin Harris-Summer
Sia-Chandelier

NOname
| NOname a răspuns:

Poţi să-ţi alegi ceva pe gustul tău de aici:
http://www.tpu.ro/......f06pgJM7RE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cercetătorii au descoperit că pe măsură ce activitatea alpha era mai mare înainte de acest antrenament pasiv, cu atât oamenii au învăţat mai bine. Mai mult, cu cât activitatea alpha scădea mai mult în timpului antrenamentului pasiv, cu atât aceştia învăţau mai uşor.

Aceste efecte se înregistrau în cortexul somatosenzorial, acolo unde se găseşte simţul atingerii.

Un nivel ridicat al activităţii alpha este considerat un marker al disponibilităţii creierului de a exploata noi informaţii. O scădere a activităţii alpha în timpul stimulării senzoriale reprezintă un indicator ce sugerează că stimulii sunt procesaţi foarte eficient de către creier, explică cercetătorii.
Un link restul vezi ce iti place.
Muzica clasica de altfel ajuta enorm gen bach, beethoven, mozart.

http://m.youtube.com/watch?v=WPni755-Krg
Succes.

| Mona1428 a răspuns:

Birdy cu siguranta are cele mai linistite melodii! Imi plac foarte mult, le ador!
Linistite:
Birdy
Ed sheeran
Lana del Rey
Selena Gomez-Love will Remember(e geniala)
Florenche+The Machine( mai ales Cry si Never let me go)
One Republic-Au revoir
Mai stiu ata de multe... toate mininate, dar nu cred ca are rost sa scriu... oricum nimeni nu citeste. Daca vreti niste cantece super scrieti-mi.
Mai zgomotoase:
Noggas in Paris
feeling mulself-miley cyrus
animals
arctik monkeys

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

http://youtu.be/ki6YTXyITaQ

| Cameliapantiru a răspuns:

Buna! Mie imi place sa ascult muzica clasica in timp ce citesc/studiez. Imi relaxeaza mintea, imi bucura sufletul si, cel mai important, nu ma distrage de la lectura/studiu, cum se intampla cu alte genuri de muzica. Ca recomandari, ar fi Vivaldi, Bach si Ernesto Cortazar. Auditie placuta si spor la teme iti urez!