| anonim_4396 a întrebat:

In filmul Liceenii rock'n roll, profesoara Isoscel (Tabara Bucuceanu
Botez) le canta elevilor 2 melodii la ora de matematica. A doua era asa:,, La inceput a fost chiar minunat, ii aduceam micul dejun la pat si printisorul meu. Intr-o zi la mama mea plecata ma credea, dar m-am intors ca mi-am uitat ceva, si printiosrul meu, c-o tipa blonda el era. I-am aruncat pe trepe pe-amandoi fara ocara si fara taraboi. Doar cu o palma fara vreun cuvant, ca doamna sunt"... si mai erau inca douaversuri.
Imi poate da cineva vreun link cu melodia? Sau macar sa imi spuneti cine o canta si cum se numeste melodia. Funda! Scuzati eventualele greseli!

1 răspuns:
| zdrangoi a răspuns:

Muzica filmului e compusa de Cornel Fugaru (care a murit recent).
cauta si tu pe youtube melodii din film.