| anonim_4396 a întrebat:

Încerc și eu să înțeleg, de ce majoritatea, inclusiv pe TPU, vrea muzică nouă? Aud că o melodie care a fost lansată de o lună-două e deja veche... Păi muzica din anii '80, să zicem, cum vi se mai pare? Părerea mea e că muzica veche, de acum 20, 30 de ani e cu mult mai bună decât cea de acum. Voi ce ziceți?

7 răspunsuri:
| Sἶrenἶa a răspuns:

Da..., si eu sunt de acord cu tine.
Ma streseaza tare astia care tot cer melodii noi. Si sunt sigura ca cele pe care le cer, sunt din astea comerciale in care poti sa-ti bagi ~~~~ not listening.

* app- si eu ascult Alice in Chains.

| Paulla a răspuns:

Nu poţi să te aştepţi de la fiecare cretin să asculte muzică de calitete, ei nu pot înţelege decât mesajele alea cretine, sau eventual muzica fără versuri.
Sincer, pe mine nu mă dereanjează, m-am obişnuit să-i ignor. Din partea mea pot să asculte numai muzică scoasă de maxim două zile, atâta timp cât nu ma obligă şi pe mine să ascult. În fond, n-aş mai fi aşa de mândră de muzica pe care o ascult dacă ar asculta toţi agramaţi cu iq-ul egal cu mărimea la pantofi...

| Downfall a răspuns:

Mda, aşa-i...dar, o să vezi tu că "artiştii" ăştia de azi care scot câte o melodie într-o zi, şi aia de tot ra*atu, vor fi uitaţi peste câţiva ani dar formaţiile vechi şi cele noi care chiar fac muzică bună şi pun efort şi suflet în ceea ce fac, nu vor dispărea niciodată

| Narcis2007 a răspuns:

Nu prea am ascultat muzica din anii 80 dar cea din 90 e mult mai buna decat majoritatea de acum

Răspuns utilizator avertizat
| stejara2 a răspuns:

Fac parte dintr-o generatie care adora muzica veche, de calitate, nu oricare, gen manele!

| ioanalexandru a răspuns:

Buna!
sunt de acord cu tine.
nu vezi! zilnic apar asa zisi cantareti.care a doua zi, au disparut.
sau daca/i rogi sa cante ceva live, sunt tot pe langa!