| FallingRain a întrebat:

Intrebare pentru roacheri: care trupa va place mai mult dintre My Chemical Romance, Green Day, HIM, 30 Seconds to Mars si Sunrise Avenue? (Provocare). CU argument. Sa vedem cine castiga.

10 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Hmm,nu sunt innebunit dupa niciuna din trupele astea,dar daca e sa aleg, aleg Green Day din perioada de inceput, cand inca nu erau asa de comerciali ca acum.

| FucktheSystem a răspuns:

Green Day pentru că mult timp a fost formația mea favorită, adică cel puțin primele albume sunt chiar bune, mai ales Nimrod, care nu știu, e așa plin de ură, îmi place.
Și am ales Green Day și pentru melodia asta http://www.youtube.com/watch?v=7RLDZaWN8b4, m-a ajutat să îmi dezvolt vocabularul în engleză (1:26 dacă nu te-ai prins la ce mă refer)

| Holocaust a răspuns:

Cred că Green Day.Au avut perioada aia frumoasă când cântau punk adevărat: http://youtu.be/IC3AV29Un-g sau http://youtu.be/Jfqc02xOP1M.

| thegatekeeper a răspuns:

Wow, aproape am sarit cand am citit My Chemical Romance. Deci, bineinteles, ii aleg pe ei. Pentru o multime de motive, primul fiind, desigur, muzica. Fiecare melodie de-a lor are ceva special, felul in care suna, dar cel mai important, versurile. Ma regasesc in foarte multe dintre ele si am o melodie care mi se potriveste pentru aproape fiecare moment sau stare prin care trec. Imi plac subiectele pe care le abordeaza, cel mai mult cele dinainte de noul album (Three Cheers, Revenge si TBP sunt preferatele mele), dar sunt innebunita si dupa Danger Days, chiar daca si-au schimbat stilul (intr-un sens bun, zic eu). Un alt motiv ar fi ca m-au ajutat enorm sa trec peste o perioada extrem de urata pentru mine, acum cativa ani. Cum spuneam, mesajul a fost si este foarte important pentru mine, m-au incurajat sa merg mai departe si sa nu renunt (nu vreau sa intru in detalii, a fost o perioara oribila pentru mine). Si, peste toate astea, imi plac ei ca si persoane, ideile lor, ceea ce promoveaza si felul lor de a fi (daca te-ai uitat la cateva interviuri, stii despre ce vorbesc). Si pur si simplu ma identific cu ei intr-o multime de aspecte. Ca sa nu o mai lungesc atat, pentru mine MCR au fost, sunt si vor ramane trupa mea preferata, fiindca inseamna foarte mult pentru mine happy. (Stiu ca am sunat destul de obsedata, dar asta e laughing)

| RockNbeer a răspuns:

Nici una...toate aceste trupe pe care le prezinti tu aici.sunt niste trupe "corcite"laughing, cu alte genuri muzicale.nu imi place nici una.sad, poate as alege HIM, dar nici aia nu e cine stie ce.

| PeAripiDeVant a răspuns (pentru RockNbeer):

laughingAici is dau si eu dreptate...

| PeAripiDeVant a răspuns:

Hey! Aleg 30 seconds to mars pentru ca imi par foarte expresivi,si in vocile lor se citeste trairea melodiei,si nu in ultimul rand odata cu melodia "hurricane"(pe care chiar m-ai facut sa o ascult) a inceput o noua "epoca" pentru mine, privind atat muzica, cat si perceperea vietii.Am trait atatea amintiri frumoase pe melodii de la 30 seconds tu mars, sunt o sursa de inspiratie...big grin.Byee!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

My chemical romance pentru ca au un stil aparte.Chiar daca nu e in totalitate muzica rock si chiar daca nu s-au facut auziti si in Romania totusi cu acest tip de formatii am crescut.

| ulex a răspuns:

Inainte de a-ti raspunde vreau sa iti spun ca se zice rockerihappy si aleg H.I.M pentru ca marcheaza incercarea de reinventare a rock-ul-ui gotichappyau adoptat un stil caracterizat de furie si iubire mistica pentru a-si marca melodiile

| BAStheVAMPIRE a răspuns:

My Chemical Romance Fan Forever